czwartek, 23 grudnia 2021 11:07

Wiemy, jak będą wyglądać studniówki 2022! MEiN podało wytyczne

Autor Mirosław Haładyj
Wiemy, jak będą wyglądać studniówki 2022! MEiN podało wytyczne

Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym opracowało wytyczne dotyczące tegorocznych studniówek. Zabawa ma się odbywać się w sposób bezpieczny, przy zachowaniu reguł sanitarnych.

We wtorek (21 grudnia) MEiN opublikowało dokument dotyczących studniówek. Ministerswo przypomina, że za bezpieczeństwo uczniów odpowiada organizator imprezy:

– Studniówka to przedsięwzięcie dobrowolne dla wszystkich uczestników. Jeżeli jest to wydarzenie szkolne, to za jego bezpieczeństwo odpowiada organizator, czyli dyrektor szkoły i nauczyciele, wychowawcy oraz rodzice.

W wytycznych przypomniano o obowiązku przestrzegania przepisów wprowadzonych w związku z epidemią. Podkreślono, że w zabawie mogą brać udział osoby bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej oraz te, które nie mają nałożonej kwarantanny.

Zarekomendowano zwiększenie częstotliwości czyszczenia i dezynfekcji powierzchni dotykowych (m.in. poręczy, klamek, włączników światła, uchwyty, poręcze krzeseł) oraz miejsc wspólnie użytkowanych (tj.: toalety, podłogi, blaty). Zwrócono też uwagę na konieczność wietrzenia pomieszczeń oraz Zaleca się, aby przy stolikach siedzieli uczniowie z jednej klasy.

W przypadku przejścia na naukę zdalną, hybrydową bądź zawieszenia nauczania zabawa nie może odbywać się w budynku szkoły

Inf.: MEiN

Polska

Polska - najnowsze informacje