środa, 6 października 2021 06:52

Sądecczyzna. Pijany kierowca doprowadził do wypadku, a potem … wyskoczył na poszkodowanych z maczetą

Autor Aleksandra Tokarz
Sądecczyzna. Pijany kierowca doprowadził do wypadku, a potem … wyskoczył na poszkodowanych z maczetą

25-latek, będąc po wpływem alkoholu, doprowadził do kolizji, po czym groził poszkodowanym 50-centymetrową maczetą. Na tym jednak nie koniec. Mężczyzna nie tylko nie posiadał uprawnień do kierowania, ale dodatkowo w kieszeni bluzy przewoził metamfetaminę.

Kiedy w piątek, 1 października około godziny 21:30 dwóch mieszkańców gminy Gródek nad Dunajcem wracało samochodem do domu przez jedną z miejscowości gminy Korzenna, nagle kierujący fordem, który jechał za nimi, nie wyhamował i uderzył w tył oraz bok ich audi.

- Sprawca zderzenia nie zatrzymał się tylko ich wyprzedził i pojechał dalej, usiłując na wąskich bocznych drogach, zgubić jadących za nim poszkodowanych. W pewnej chwili uciekinier zatrzymał się, wysiadł z forda z maczetą w ręku i zaczął grozić mężczyznom podróżującym audi, po czym ponownie wsiadł do samochodu i odjechał w stronę stacji paliw, w której pobliżu zaparkował – relacjonuje kom. Justyna Basiaga, oficer prasowa KMP w Nowym Sączu.

W międzyczasie o sytuacji została powiadomiona Policja. Kiedy sprawca usłyszał sygnały nadjeżdżającego radiowozu, zaczął uciekać w kierunku składu budowlanego. Tam został ujęty przez kierującego audi, a następnie został zatrzymany przez grybowskich policjantów.

Agresywny mężczyzna został przebadany na trzeźwość – okazało się, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. W samochodzie, którym kierował, funkcjonariusze znaleźli około 50-centymetrową maczetę oraz wiatrówkę. W trakcie dalszych czynności, podczas przeszukania odzieży mężczyzny, mundurowi natrafili w jednej z kieszeni na woreczek strunowy, w którym znajdował się biały proszek. - Badanie substancji narkotesterem wykazało, że jest to metamfetamina. Dodatkowo, okazało się że 25-letni mieszkaniec gminy Grybów nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami – dodaje kom. Basiaga.

Obszerny materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie pozwolił na przedstawienie 25-latkowi zarzutów kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, kierowania gróźb karalnych oraz posiadania substancji psychotropowej. Za te przestępstwa grozi do 3 lat więzienia. Ponadto mieszkaniec gminy Grybów odpowie również za popełnione wykroczenia.

fot. KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje