sobota, 21 sierpnia 2021 09:06

Sądeczanka II wicemiss Polski. Koronę zdobyła 24-letnia Agata Wdowiak

Autor Aleksandra Tokarz
Sądeczanka II wicemiss Polski. Koronę zdobyła 24-letnia Agata Wdowiak

Najpiękniejszą Polkę wybrano po raz trzydziesty drugi. Gala finałowa odbyła się w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu – tym samym Festiwal Piękna powrócił po krótkie przerwie na Sądecczyznę. Tytuł Miss Polski 2021 zdobyła Agata Wdowiak. W finale nie zabrakło jednak Małopolskich akcentów. II wicemiss została Magdalena Majda ze Świniarska na Sądecczyźnie, a Miss Widzów Polsatu Justyna Kokoszka z Suchej Beskidzkiej.

O tytuł i koronę Miss Polski 2021 walczyły 24 kandydatki. Wśród nich aż cztery Małopolanki. Na scenie Amfiteatru sądeckiego Parku Strzeleckiego uczestniczki konkursu zaprezentowały się w kilku pokazach – między innymi kolekcji casual czy strojach kąpielowych. Było też nieco bardziej wykwintnie – widok kandydatek do tytułu w sukniach ślubnych czy wieczorowych wręcz zapierał dech w piersiach.

Reżyserem gali finałowej był Szymon Łosiewicz, a choreografię przygotowała Anna Bubnowska. W jury zasiadły równie piękne i inspirujące kobiety – Ewa Wachowicz, Viola Piekut, Viki Gabor, Edyta Herbuś, zeszłoroczna zwyciężczyni Miss Polski Anna Maria Jaromin, Miss Polski 2004 Elżbieta Sawelska, Miss Polski 2012 Katarzyna Krzeszowska oraz Miss Polski 2019 Magdalena Kasiborska.

Widzowie z dużym napięciem oczekiwali na ostateczny werdykt. Początkowo z 24 kandydatek wybrano 10. Te zaprezentowały się w sukniach ślubnych. Po tym pokazie wybrano finałową piątkę, która z kolei wystąpiła w sukniach wieczorowych. W niej znalazły się Magdalena Majda, Dominika Dąda, Stella Czyszewicz, Natalia Brzozowska i Agata Wdowiak.

I to właśnie ta ostatnia – 24-letnia Agata Wdowiak z Łodzi – została tegoroczną Miss Polski. Chciałabym przytulić się z dziewczynami, bo bardzo zżyłyśmy się podczas zgrupowań – mówiła tuż po otrzymaniu korony najpiękniejsza Polka.

- W życiu lubię podejmować nowe wyzwania i mam wiele pasji. Jedną z nich jest sport, w tym wspinaczka i pływanie. Ukończyłam kurs ratownictwa WOPR, a poza tym interesuje mnie motoryzacja. Kocham czuć adrenalinę, którą dają mi sporty ekstremalne. Udało mi się po kryjomu wspiąć na 120 metrowy komin w Łodzi, po to, by zajadając wniesione w plecaku sushi, oglądać wschód słońca - tak mówiła o sobie Miss Polski 2021.

Wicemiss Polski 2021 została Natalia Brzozowska, II Wicemiss - Magdalena Majda, III Wicemiss - Dominika Dąda, IV Wicemiss - Stella Czyszewicz.

Tytuł Miss Polski Widzów Polsatu zdobyła Justyna Kokoszka.

Ale to nie koniec emocji. Nowy Sącz jeszcze przez najbliższe dwa dni będzie pełen piękna. I to dosłownie. Dziś w Amfiteatrze w Parku Strzeleckim obędą się wybory Miss Supernational. Start zaplanowano na godzinę 19:30. Jutro natomiast powalczą panowie. Tego, który z nich zdobędzie tytuł Mister Supernational dowiemy się w niedzielę o godzinie 15.

Przypomnijmy, Festiwal Piękna odbywa się w tym roku w Amifteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu. Na Sądecczyznę powrócił po kilku latach przerwy – w okresie od 2014 do 2018 roku odbywał się bowiem w Krynicy-Zdroju. Potem galę przeniesiono do Katowic. Teraz jednak znów jest w sercu Beskidu Sądeckiego. Być może tam też pozostanie. Organizatorzy przekonywali bowiem, że Nowy Sącz spełnia wszystkie warunki, by właśnie tam, rok rocznie, dokonywano wyboru najpiękniejszej Polki.

fot. Miss Polski 2021

Małopolska - najnowsze informacje