piątek, 21 kwietnia 2023 08:41

Sceny jak z filmu akcji. Mężczyzna potrącił policjanta. Rozpoczął się pościg

Autor Katarzyna Jamróz
Sceny jak z filmu akcji. Mężczyzna potrącił policjanta. Rozpoczął się pościg

31-latek, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie śledczym. O taki środek zapobiegawczy wnioskowali policjanci i prokurator. W trakcie próby zatrzymania kierowca citroena potrącił policjanta. Gdy został zatrzymany przez mundurowych, wyszło na jaw, że przewoził narkotyki.

W miniony wtorek (18 kwietnia) kierujący osobowym citroenem na zakopiance w Białym Dunajcu nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej. Podczas próby zatrzymania potrącił umundurowanego policjanta zakopiańskiej drogówki. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna z dużą prędkością uciekał przez Biały Dunajec i Poronin. W akcję pościgową włączyły się większe siły policyjne, dzięki czemu w miejscowości Stasikówka, po udanym manewrze zepchnięcia samochodu do rowu, sprawcę zatrzymano.

– W citroenie oprócz kierowcy były jeszcze trzy osoby. Wszyscy zostali zatrzymani. Przy kierowcy policjanci odnaleźli narkotyki, które zostały zatrzymane do dalszych badań. Jeden z pasażerów okazał się osobą poszukiwaną i już następnego dnia został przekonwojowany do zakładu karnego. Pozostałe dwie osoby po wykonaniu z ich udziałem czynności procesowych zostały zwolnione. Kierowca przyznał się do potrącenia policjanta i ucieczki przed pościgiem. Teraz najbliższe 2 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie

– informuje asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik prasowy KPP w Zakopanem.

Zakopane pościg policja potrącenie
Fot. KPP Zakopane

Policja przypomina, że za niezatrzymanie się do kontroli grozi kara do 5 lat więzienia. Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego sprawca musi się liczyć z karą do 3 lat więzienia. Z kolei za posiadanie, wbrew przepisom ustawy, środków odurzających lub substancji psychotropowych, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Inf./Fot. KPP Zakopane

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka