sobota, 20 lipca 2019 10:20

Sebastian Kasprzyk Honorowym Ambasadorem Gminy i Miasta Dobczyce

Autor Joanna Frydrych
Sebastian Kasprzyk Honorowym Ambasadorem Gminy i Miasta Dobczyce

XXIV Dni Dobczyc były okazją do uroczystego przyznania wyróżnienia „Honorowy Ambasador Gminy i Miasta Dobczyce”. Na mocy Uchwały z dnia 22 maja 2019 r. Rada Miejska w Dobczycach przyznała to wyróżnienie Sebastianowi Kasprzykowi – mieszkańcowi Stojowic, czołowemu polskiemu biegaczowi specjalizującemu się w biegach przeszkodowych OCR.

Podczas tegorocznego święta miasta Sebastian Kasprzyk oficjalnie otrzymał wyróżnienie z rąk Przewodniczącej Rady Miejskiej w Dobczycach Małgorzaty Jakubowskiej, wiceprzewodniczącego Marka Kaczora oraz radnego Marcina Wylegały. Gratulacje i wyrazy uznania przekazali młodemu biegaczowi również wnioskodawca nadania wyróżnienia - Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce Tomasz Suś oraz wiceburmistrz Edyta Podmokły.

Mieszkaniec Stojowic poszczycić może się tytułami Mistrza Europy z 2019 r., Mistrza Polski z 2018 r. czy „Najlepszego Zawodnika OCR 2018” w swojej kategorii wiekowej. Młody biegacz o walecznym sercu, niezwykłej sile i wytrwałości, w przeciągu niespełna trzech lat stał się liderem w swojej dyscyplinie.

W 2018 r. wystartował w 25 biegach, spośród których 20 razy stał na podium. Do najważniejszych osiągnięć Sebastiana zaliczyć można złoty medal w biegu na 4 km z przeszkodami w kategorii wiekowej 18-24 lata, wywalczony na Mistrzostwach Europy w Holandii w 2017 r. czy srebrny medal zdobyty rok później na Mistrzostwach Europy w Dani w biegu na 15 km z przeszkodami w kategorii wiekowej 18-24 lata. Sebastian Kasprzyk to również Mistrz Polski 2018 z Gdyni na dystansie 5 km z przeszkodami.

Sebastian był także kluczowym Zawodnikiem Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy w Dani w 2018 r., która w kategorii drużynowej uplasowała się na wysokim 4. miejscu. W tym samym roku znalazł się również w składzie Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w Londynie, ponownie zdobywając z drużyną 4. miejsce. Od 2019 r. Sebastian reprezentuje Drużynę Husaria Race Team z Krakowa. W tegorocznych Mistrzostwach Europy wspólnie z reprezentacją Polski wywalczył brązowy medal w sztafecie.

Wybitne osiągnięcia sportowe Sebastiana uhonorowane zostały prestiżowymi nagrodami podczas II Gali Mistrzów Biegów Przeszkodowych „Orły OCR” 2018, będącej podsumowaniem 2018 r. w Lidze OCR Polska. Sebastian Kasprzyk uplasował się na 2.miejscu w kategorii Najlepszy Zawodnik OCR 2018 Rankingu OCR Polska oraz na 1. miejscu tegoż rankingu w swojej kategorii wiekowej. Zajął również 2. miejsce w lidze OCR 2018.

Za sprawą wybitnych osiągnięć sportowych i szlachetnej sportowej postawy Sebastian Kasprzyk wnosi nieoceniony wkład w promocję Dobczyc i jest ambasadorem naszej małej ojczyzny w kraju i zagranicą.

W tym roku Rada Miejska w Dobczycach przyznała wyróżnienie „Honorowy Ambasador Gminy i Miasta Dobczyce” również dla Agnieszki Yarokhau (Szwarnóg), która niestety nie mogła być z nami podczas XXIV Dni Dobczyc. Wyróżnienie wręczone zostanie w późniejszym, dogodnym dla Pani Agnieszki terminie.

Info/foto: UM Dobczyce

Myślenice - najnowsze informacje