środa, 22 lipca 2020 06:29

#Sercem w Zakopanem w nowej odsłonie. Co dla turystów przygotowało miasto?

Autor Mirosław Haładyj
#Sercem w Zakopanem w nowej odsłonie. Co dla turystów przygotowało miasto?

Miasto Zakopane szybko dostosowało swoje działania promocyjne do szczególnej sytuacji związanej z epidemią i już początkiem kwietnia rozpoczęło kampanię, która była odpowiedzią na potrzeby turystów i przedsiębiorców z branży turystycznej. Działania te skupiły się ze zrozumiałych powodów w przestrzeni wirtualnej – na stronie internetowej Zakopane.pl oraz w mediach społecznościowych. Rozpoznawalnym ich znakiem stał się logotyp serca z napisem „Sercem w Zakopanem”.

Kampania cieszy się dużym zainteresowaniem i spotkała się z pozytywnym odbiorem osób, które zostały w czasie trwania pandemii pozbawione możliwości przyjazdu do Zakopanego, ale mogły zachować chociaż wirtualny kontakt. O włączenie się w kampanię zostali poproszeni także przedsiębiorcy z branży turystycznej, którzy chętnie wykorzystywali i wykorzystują nadal publikowane materiały.

Kampania zachęca do wirtualnego poznawania uroków i historii Zakopanego. Obecnie jest kontynuowana i dostosowywana do zmieniającej się dynamicznie sytuacji, pomaga bowiem budować społeczność osób związanych z  miastem, stających się jego propagatorami i ambasadorami, angażujących się we wspólne wirtualne działania, ale też realnie planujących kolejne pobyty w Zakopanem.

Ten rok, a co za tym idzie i wakacje, są jednak inne niż wszystkie. Wiosną wiele osób, tęskniąc za Zakopanem, korzystało z jego atrakcji, wirtualnie będąc #SercemwZakopanem. Dziś miasto z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa może zapraszać turystów i zachęcać ich do poznawania jego uroków. Niepowtarzalny klimat tego miejsca tworzy bliskość gór, ciągle żywy góralski folklor, liczne atrakcje kulturalne i sportowe.

– Teraz, po szczycie obostrzeń związanych z pandemią, to miejsce warto w sposób szczególny docenić. Daje ono bowiem potrzebny relaks i wytchnienie. Zwłaszcza, gdy nareszcie nadeszło lato - wyczekiwana przez wielu z nas pora odpoczynku i niczym nieskrępowanej swobody, ucieczki od codziennych obowiązków i problemów. Zapraszamy więc do Zakopanego, miasta pełnego urokliwych miejsc i gościnnych ludzi, położonego u stóp najpiękniejszych gór Polski!

– czytamy na stronie Urzędu Miasta.

Wszystkie te uroki i atrakcje będą przywoływane w nowej odsłonie kampanii „Sercem w Zakopanem”, na którą złożą się m.in. krótkie filmiki prezentowane co tydzień w mediach społecznościowych w siedmiu tematycznych cyklach:

  • Zwiedzamy Zakopane
  • Fascynujący Folklor
  • Spragnieni Sztuki
  • Piękna Przyroda
  • Zadziwiające Zabytki
  • Szlakiem Sportu
  • Kocham Kuchnię.
– Przesłanie nowej odsłony kampanii „Sercem w Zakopanem” brzmi: Niech nadal towarzyszy nam hasło #SercemwZakopanem, niezależnie od tego, czy jesteście już Państwo z nami w stolicy Polskich Tatr, wspominacie minione wizyty, czy też planujecie kolejne. Chcemy cały czas pozostać z Państwem w kontakcie, zachęcając także do wirtualnego poznawania uroków i historii naszego Miasta. Mamy nadzieję, że zarówno przygotowane przez nas informacje i ciekawostki, a także przywoływane przez Państwa wspomnienia spędzonych miłych chwil w Zakopanem sprawią, że tym chętniej wrócą Państwo do nas w przyszłości

– czytamy w komunikacie.

Zapraszamy do śledzenia na bieżąco oraz polecania innym strony internetowej i mediów społecznościowych organizatora:

Strona: www.zakopane.pl

Facebook: ZakopaneOfficial

Instagram: zakopane_official

YouTube: Urząd Miasta Zakopane

Hasztag: #SercemwZakopanem

Inf.: UM Zakopane
Fot.: PKL

Podhale

Podhale - najnowsze informacje