piątek, 6 grudnia 2019 17:36

Skawina: Bezpłatny autobus. Mamy rozkład jazdy!

Autor Anna Piątkowska-Borek
Skawina: Bezpłatny autobus. Mamy rozkład jazdy!

W Skawinie (powiat krakowski) pojawił się autobus hybrydowy, spełniający normy emisji i całkowicie bezpłatny dla wszystkich pasażerów.

Jak podaje Urząd Miejski, nowa linia 773 ma zachęcić do zrezygnowania z samochodu na rzecz bezpłatnego autobusu. Autobus będzie kursował po terenie miasta i zatrzymywał się na przystankach wskazanych przez mieszkańców w badaniach prowadzonych w 2018 i 2019.

– Autobus w tygodniu roboczym będzie odbierał mieszkańców z przystanku średnio co 20 minut. W weekend natomiast co 45 minut. Korzystanie z linii 773 jest całkowicie bezpłatne dla wszystkich, niezależnie od wieku, posiadanej legitymacji itd. Nowy autobus to pojazd hybrydowy, zatem do jazdy regularnie używa energii elektrycznej zamiast paliwa. Jest ekologiczny i przyjazny dla środowiska. Posiada silnik zgodny z normą euro 6, który praktycznie nie emituje zanieczyszczeń do atmosfery – podaje UMiG Skawina.

Nowy autobus ekologiczny w ramach pilotażowego programu będzie jeździł po Skawinie co najmniej do czerwca 2020 roku.

Projekt jest współfinansowany ze środków transnarodowego programu Interreg Europa Środkowa (Interreg Central Europe) na lata 2014-2020.

fot. MPK Kraków

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka