środa, 29 grudnia 2021 10:45

Skawina. Świetna wiadomość na zakończenie roku. Na tę inwestycję czekają mieszkańcy

Autor Aleksandra Tokarz
Skawina. Świetna wiadomość na zakończenie roku. Na tę inwestycję czekają mieszkańcy

Na zakończenie roku skawiński samorząd ma świetną wiadomość dla mieszkańców zachodnich sołectw. Ogłoszono właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji niezbędnej do powstania Centrum Edukacyjnego w Wielkich Drogach.

Stworzenie dokumentacji projektowej to kolejny duży krok w celu wybudowania nowoczesnej placówki oświatowej. W Centrum Edukacyjnym w Wielkich Drogach pojawi się świetlica, kuchnia, jadalnia oraz sala gimnastyczna. Oprócz poprawienia jakości i komfortu kształcenia młodzieży, będzie ona pełniła też inną bardzo ważną funkcję dla całej społeczności. Powstanie tutaj przedszkole oraz żłobek.

- Projekt tego wielkiego przedsięwzięcia od początku powstawał we współpracy z mieszkańcami. To właśnie oni najlepiej wiedzą, czego oczekują od nowoczesnej szkoły. W trakcie konsultacji społecznych ustalono, że nowa szkoła w Wielkich Drogach nie powinna być zwykłą placówką oświatową, lecz współczesnym Centrum Edukacyjnym z przedszkolem, oddziałami żłobkowymi oraz całą infrastrukturą. Przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej przybliża nas do osiągnięcia tego celu - tłumaczą władze gminy.

Już za kilka lat uczniowie z Wielkich Dróg będą mieli nowoczesną placówkę na miarę XXI wieku, której wygląd i funkcjonalność będzie powodem do dumy dla całej społeczności.

inf./fot. UMiG Skawina

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka