wtorek, 19 maja 2020 09:34

Skawina wznawia bezpośrednią obsługę w urzędzie. Jak będzie wyglądać?

Autor Głos 24
Skawina wznawia bezpośrednią obsługę w urzędzie. Jak będzie wyglądać?

Urząd Miasta i Gminy Skawina informuje, że od maja - zgodnie z zarządzeniem burmistrza - mieszkańcy są przyjmowani po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie w dwóch lokalizacjach: Dziennik Podawczy Urzędu, Rynek 14 oraz w Urzędzie Stanu Cywilnego, Rynek 3.

Obecnie prowadzone są działania w celu uruchomienia Dziennika Podawczego zgodnie z zaleceniami PIP, Sanepidu i BHP.

Na sali będzie znajdować się płyn do dezynfekcji oraz jednorazowe rękawiczki, a bezpośrednio przy stanowisku może przebywać tylko jedna osoba. W trakcie załatwiania spraw ściśle przestrzegane będą wszystkie wytyczne zalecane w czasie epidemii. Jest to niezwykle istotny element, który decyduje o bezpieczeństwie zarówno interesantów jak i pracowników oraz wpływa na komfort załatwiania spraw.

Do końca maja pozostanie również przed wejściem na Dziennik Podawczy, Rynek 14 skrzynka podawcza, w której można bezpiecznie i skutecznie pozostawić wszelkie wnioski oraz podania w formie papierowej bez konieczności wchodzenia do budynku.Ze względu na wyjątkowe okoliczności i zagrożenie koronawirusem przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowaniu bezpiecznej odległości dwóch metrów. Zachęcamy również do ograniczenia osobistych wizyt w urzędzie do niezbędnego minimum i załatwiania spraw drogą telefoniczną, mailową lub przez internet - nie narażajmy siebie i dbajmy wspólnie o zdrowie! - czytamy w komunikacie urzędu.

Źródło: UMiG Skawina

koronawirus najnowsze informacje

Małopolska - najnowsze informacje