wtorek, 16 marca 2021 12:43

Smartwatch od G-Shock? TAK!

Autor Artykuł sponsorowany
Smartwatch od G-Shock? TAK!

Zegarki G-SHOCK to znak odporności oraz mocy. Wiernie służą podczas szczególnie trudnych wyzwań. Nie straszne są im żywioły wody, ziemi oraz powietrza, natomiast wyjątkowa budowa G-SHOCK umożliwia im przetrwać wstrząsy oraz uderzenia. Marka G-SHOCK narodziła się w 1983 roku, w grupie Casio, w Japonii. Autor firmy – projektant Kikuo Ibe konsekwentnie poszukiwał rozwiązania, jakie pozwala uodpornić precyzyjny mechanizm zegara na wstrząsy.

Pierwszy ze smartwatchy G-Shock

Ważnym założeniem czasomierza jest pokazywać czas. Choćby, gdy to inteligentny czasomierz, to nadal jest czasomierzem, natomiast to znaczy, iż wskazywanie czasu jest jego podstawową rolą. Są niewątpliwie różnorodne mechanizmy jego wyznaczania, kiedyś były to proste sprężynki, natomiast obecnie możliwość synchronizacji na bazie GPS czy na bazie konkretnych danych z związanego z zegarkiem smartfona. W tymże pierwszym wypadku przemieszczając się między strefami czasowymi możemy się spodziewać, iż smartwatch sam automatycznie zaktualizuje czas. Oraz tak oczywiście funkcjonuje GBD-H1000, w jakim Casio zastosowało oba zespoły.

Pierwszy spośród smartwachy G-Shock może stać się właśnie tymże, czego potrzebuje oczywiście świat zegarków. Pokazaniem, że zegarek inteligentny zupełnie nie musi być małych rozmiarów oraz kompromisowym artykułem, lecz jest też miejsce dla niego w portfolio tak znanej firmy. Pierwszy ze smartwachy G-Shock - pełną kolekcję znajdziesz na ZegarkiCentrum.pl ma w sobie wszelkie owe cechy, za jakie fani darzą zaufaniem prezentowaną firmę - ładowanie solarne, trwałą obudowę, większość funkcji, jak i atrakcyjny wygląd. Pierwszy smartwatch G-Shocka może być właśnie tymże, czego potrzebował świat czasomierzy. Przedstawieniem, iż inteligentny czasomierz nie musi być artykułem kompromisowym oraz filigranowym, jednak jest dla niego miejsce też w portfolio znanej firmy. Nowy G-Shock G-Squad GBD-H1000 ma w sobie wszystko to, za co fani lubią markę – niezniszczalną obudowę, ładowanie solarne, atrakcyjny wygląd oraz mnogość funkcji, której odmienne zegarki mogą jedynie pozazdrościć.

Outdoorowy Casio G-Shock GBD-H1000
Segment wzmocnionych smart czasomierzy jest jeszcze większy. Odnajdziemy odmiany tańsze oraz droższe, lepsze oraz gorsze. Ilość modeli ma niezwykle duży zasób funkcji, lecz bardzo krótki czas pracy. Doskonałym przykładem jest tutaj smartwatch Casio z systemem Wear OS. Wearable dysponuje rzeczywiście fajnymi mapami, chromatycznym wyświetlaczem, alternatywa doinstalowania aplikacji itd. Cierpi natomiast na kłopot z baterią – jak zresztą każdy bardziej rozwinięty smart czasomierz z powiększonym systemem operacyjnym. G-Shock GBD-H1000 ma w sobie tryby outdoorowe oraz odpowiedni czas działania, aby dało się z tychże korzyści wykorzystać w trakcie wyprawy oraz to bez stałego doładowywania baterii.

Dobre parametry
Pierwszy smartwatch G-SHOCK ma wyświetlacz MIP LCD, jakiego duży kontrast zapewnia dobre odczytanie wszelkich parametrów zegarka. Ogromne przyciski z pewnością zapewnią praktyczne korzystanie z pełnej palety funkcji narzędzia, szczególnie w warunkach outdoorowych i w trakcie treningu sportowego. Należałoby też zajrzeć na wyprofilowane wstawki łączące dekiel z paskiem, dzięki którym czasomierz odpowiednio układa się na dowolnym nadgarstku. Całość wieńczy pas zrobiony z elastycznego tworzywa syntetycznego. Doskonała klasa produktu i przyjazna w dotyku faktura gwarantuje nam komfort stosowania.

Klasyczny wygląd zegarków G-Shock Smartwatch
G-Shock Smartwatch pomimo tak pełnej użyteczności, nie odchodzi własnym wyglądem od innych modeli owej firmy. Szczególnie zwraca na siebie uwagę wyświetlacz, duża obudowa oraz ogromne guziki - zupełnie jak w znanych już zegarkach G-Shock Rangeman GPS Bluetooth Solar. Jest to wielkim masywny czasomierz, gdyż wielkość jego koperty stanowi aż 63 mm wielkości i ma przeszło 20 mm grubości. Jest to typ przeznaczony mężczyznom, jacy kochają mieć ogromne urządzenia na nadgarstkach, jakie eksponowane będą z daleka.

Ładowanie energią słoneczną
Należałoby zwrócić uwagę też na ładowanie, zasilane energią solarną. Zegarek G-Squad GBD H1000 ma aparat słoneczny, jaki dzięki umieszczonym na tarczy panelach solarnych oszczędza światło, by później przetworzyć go w energię. Wzbogacenie urządzenia o nadmienione sensory powoduje, iż mamy przed sobą czasomierz sprawdzający się dobrze w warunkach outdoorowych, natomiast na jego pewność wpłynie też wodoszczelność, jaka zapewnia zabezpieczenie mechanizmu aż do 200 metrów zanurzenia pod wodę. Ceny zegarków z serii G-Shock sąróżnorodne.

Technologia - najnowsze informacje