wtorek, 23 kwietnia 2024 10:49

Śmiertelne pobicie przy Moście Grunwaldzkim. Policja zatrzymała sprawców

Autor Katarzyna Domagała
Śmiertelne pobicie przy Moście Grunwaldzkim. Policja zatrzymała sprawców

Krakowska policja podała informację o zatrzymaniu dwóch sprawców śmiertelnego pobicia w rejonie Mostu Grunwaldzkiego. Ofiara to 48-latek, który był osobą bezdomną. Sprawcom grozi do 10 lat więzienia.

Krakowska policja relacjonuje, że 16 kwietnia dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Krakowie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z pustostanów w rejonie mostu Grunwaldzkiego znajduje się martwe ciało mężczyzny. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wykazały, że do śmierci 48-letniego bezdomnego przyczyniły się osoby trzecie.

Na miejscu policjanci  rozpytali przebywające w budynku osoby i szybko ustalili przebieg zdarzenia. Jak się okazało, tego dnia, pomiędzy 48-latkiem i jego znajomymi wywiązała się awantura. W jej wyniku doszło do bójki, podczas której mężczyzna został dotkliwie pobity - czytamy w informacji policji.

Kryminalni ustalili, kto przebywał w tym czasie w pustostanie.  Jeszcze tego samego dnia, ustalili miejsce przebywania sprawców. Jeden z nich został zatrzymany na terenie Podgórza, drugi  natomiast w budynku, w którym doszło do pobicia.

Podejrzanymi o zabójstwo okazali się 43-latek oraz 45-latek, którzy również byli osobami bezdomnymi. Następnego dnia, w trakcie przesłuchania obaj przyznali się do winy. Po wykonanych policyjnych czynnościach usłyszeli zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Grozi im kara do 10 lat pobawienia wolności.

Źródło: Policja Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka