wtorek, 27 października 2020 11:31

Śmiertelny wypadek na drodze gminnej w Łękawicy. Nie żyje 18-latek

Autor Aleksandra Tokarz
Śmiertelny wypadek na drodze gminnej w Łękawicy. Nie żyje 18-latek

18-latek wyszedł niepostrzeżenie z domu, wsiadł w samochód i odjechał. Niestety, historia zakończyła się tragicznie.

W sobotę, 24 października, około godziny 7.00 służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku drogowym w Łękawicy w gminie Skrzyszów. Na miejsce zostali skierowani strażacy oraz ratownicy medyczni. Ci pierwsi musieli wyciąć karoserię samochodu, aby dostać się do uwięzionego we wraku pojazdu kierowcy. Ratownicy medyczni ustabilizowali rannego mężczyznę i przewieźli do tarnowskiego szpitala. Policjanci, którzy pracowali na miejscu wypadku, ustalili jego przypuszczalne okoliczności.

Jak się okazało, ranny to 18-letni mieszkaniec Łękawicy, który wrócił około godziny 1 w nocy do domu, gdzie przywiozła go jego mama. Następnie wyszedł niepostrzeżenie z domu, wsiadł w volkswagena i odjechał w kierunku Tarnowa. Na jednym z łuków drogi stracił panowanie nad samochodem i wjechał do przydrożnego rowu melioracyjnego, który wypełniony był wodą. Około godziny 7.00 rano wrak pojazdu został odnaleziony przez przypadkowego świadka, który powiadomił służby. Niestety przed godziną 9.00 rano ze szpitala wpłynęła informacja, że ranny osiemnastolatek pomimo wysiłku lekarzy zmarł.

Teraz będzie prowadzone postępowanie prowadzone przez komendę miejską Policji, które pozwoli odpowiedzieć na pytanie, co było przyczyną tego tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

inf./fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje