poniedziałek, 8 sierpnia 2022 08:56

Smoki opanowały krakowski magistrat. Kiedy można je zobaczyć?

Autor Patryk Trzaska
Smoki opanowały krakowski magistrat. Kiedy można je zobaczyć?

Gdy w Krakowie zapada zmrok, budzą się zjawiska multimedialne! Miasto zachęca wszystkich amatorów smoczych opowieści do obejrzenia mappingu, który rozbłyska na frontowej ścianie magistratu. Ostatni pokaz odbędzie się w nocy z 13 na 14 sierpnia.

Niegdyś siał postrach, teraz łączy pokolenia i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Krakowa. Skrzydlaty jaszczur, a może pełzający gad o wielkich łapach i uzębionej paszczy? Smok przez wieki działał na wyobraźnię twórców. Tak jest do dziś!

Tym razem smoki opanowały krakowski magistrat. To kolejna z odsłon miejskiej kampanii „Kraków Cię zasmoczy”, która nawiązuje do 50. urodzin pomnika smoka wawelskiego autorstwa Bronisława Chromego. To także pomysł na uatrakcyjnienie nocnych spacerów po grodzie Kraka, w którym smok zieje ogniem już tylko ku uciesze zwiedzających.

Mamy kawał świetnej historii fantasy i to rodzimej! Przenosimy się w IX w., zanurzamy w słowiańskiej mitologii i opowiadamy o naszej bestii – mówi Jakub Roszkowski, reżyser spektaklu, z którego pochodzą multimedia.

Widowiskowe wizualizacje w doskonałej oprawie muzycznej można podziwiać na frontowej ścianie pałacu Wielopolskich, przy pl. Wszystkich Świętych.

Ostatnie projekcje będą wyświetlane w nocy z 13 na 14 sierpnia, w godz. 21.00-2.00. Smocza projekcja na co dzień służy jako oprawa wizualna spektaklu „Smok” w reżyserii Jakuba Roszkowskiego, z Teatru J. Słowackiego w Krakowie. Mapping był już prezentowany w ramach tegorocznego Dnia Otwartego Magistratu.

inf. Kraków.pl

fot. Bogusław Świerzowski/Kraków.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje