poniedziałek, 7 czerwca 2021 09:40

Spacerem po Tymbarku. "Odkryjmy go na nowo"

Autor Aleksandra Tokarz
Spacerem po Tymbarku. "Odkryjmy go na nowo"

Gmina Tymbark - region położony w południowej części Małopolski, około 70 km na południe od Krakowa, w centrum Beskidu Wyspowego. Otaczają ją trzy góry: od południowego zachodu Łopień 951 m n.p.m., od wschodu Paproć 645 m n.p.m., a od strony północnej Zęzów 705 m n.p.m. W skład Gminy wchodzi 5 wiosek: Tymbark, Podłopień, Piekiełko, Zamieście i Zawadka.

Przez Gminę przebiega wiele szlaków turystycznych, ścieżek rowerowych i szlak papieski. Bogactwem tej krainy są wspaniałe lasy, w których przeważa jodła, świerk, sosna i buk. Ukształtowanie terenu, specyficzny klimat i bogata baza turystyczna sprawiają dogodne warunki do wypoczynku. To świetny kierunek na weekendową wyprawę.

- Mamy kilka propozycji weekendowych spacerów po urokliwych miejscach naszego "miasteczka", pamiętającego odległe czasy. Propozycje turystycznego, miłego i rodzinnego spędzenia czasu wolnego zostały opracowane przez Rolanda Mielnickiego z Tymbarku - tłumaczy Robert Nowak z Urzędu Gminy w Tymbarku. - Odkryjmy Tymbark na nowo - dodaje.

Limanowa - najnowsze informacje

Rozrywka