poniedziałek, 22 stycznia 2024 16:10

Spotkanie noworoczne Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski [FOTO]

Autor Karolina Kurando
Spotkanie noworoczne Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski [FOTO]

Dzisiaj, 22 stycznia, odbyło się XXXI Noworoczne Spotkanie Opłatkowe Samorządów Małopolski i Polski. Uroczystość miała miejsce w Sali Obrad Rady Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa, a o oprawę muzyczną zadbał Zespół Góralski Bartka Koszarka z Bukowiny Tatrzańskiej.

Z najpiękniejszymi kolędami w tle, samorządowcy, parlamentarzyści, przedstawiciele środowisk naukowych, kultury, gospodarki, korpusu dyplomatycznego złożyli sobie najserdeczniejsze życzenia.

— Spotkania świąteczno-noworoczne to okazja do ponownego spędzenia czasu w wyjątkowej atmosferze. Naszymi myślami obejmujemy tych, którzy są nam bliscy. To także czas na podejmowanie nowych wyzwań związanych z rozwojem naszych małych ojczyzn, a co za tym idzie – rozwojem całego województwa. Na Rok 2024 życzę wszystkim Państwu nieustającej siły i zapału do realizowania kolejnych inicjatyw dla dobra Małopolski i Małopolan

– życzył Krzysztof Jan Klęczar, wojewoda małopolski.

Wśród zgromadzonych w Sali Obrad Rady Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa można było dostrzec m.in. wicepremiera, ministra obrony narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza, wicemarszałkinię Sejmu RP Dorotę Niedzielę, prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, a także konsula generalnego Ukrainy w Krakowie, Wiaczesława Wojnarowskiego. Nie zabrakło parlamentarzystów, samorządowców oraz duchowieństwa z kardynałem Stanisławem Dziwiszem i pochodzącym z Krakowa kardynałem Grzegorzem Rysiem na czele.  

Podczas spotkania Sobiesław Zasada oraz Krzysztof Witkowski otrzymali tytuł Małopolanina Roku 2023.

Za organizację wydarzenia odpowiadało SGPM – Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski, największa polska regionalna organizacja samorządowa, powstała w 1991 r. SGPM zrzesza obecnie ponad sto gmin i powiatów z Małopolski.

fot. Mateusz Łysik

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka