piątek, 5 sierpnia 2022 11:17

Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy zakupie wózka dla bliźniaków

Autor Artykuł sponsorowany
Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy zakupie wózka dla bliźniaków

Zakup wyprawki dla dziecka nie jest łatwy. Trzeba wybrać wiele rzeczy, które służyć będą maleństwu przez lata. Szczególny kłopot mają rodzice, gdy na świat przychodzi pierwsze dziecko. Jeżeli okazuje się, że będą bliźniaki, rodzinę ogarnia radość. Niestety, po niej pojawia się strach. Dwoje dzieci, to dwa razy więcej artykułów do kupienia. W dodatku trzeba wybrać wózek. Czym cechuje się dobry pojazd dla bliźniaków?

Wózek dla bliźniaków musi być lekki!

Waga wózków dla dzieci potrafi zaskoczyć. Wiele modeli skonstruowanych jest ze sztywnych podzespołów. Ich ciężar przytłacza. W dodatku wózek obciążony przez dziecko staje się problemem podczas przemieszczania. Kiedy włożymy do niego dwójkę maluchów, pokonanie nawet tradycyjnego krawężnika jest niemal niemożliwe. Przy wyborze wózka dla bliźniaków warto więc sprawdzić jego wagę. Spacery mają być przyjemnością, a nie utrapieniem. Lepiej więc zainwestować więcej w wózek dopasowany do naszych potrzeb, niż szybko szukając kolejnego.

Jaki wózek dla bliźniaków? Ważne są wymiary!

Wózek dla bliźniaków sam w sobie jest duży. Musi w końcu pomieścić więcej niż jedno dziecko. Dlatego wybierając odpowiedni wózek warto sprawdzić jego wymiary. Nawet kilka centymetrów może zrobić ogromną różnice podczas transportu. Niestety bagażniki samochodowe są często niepojemne. Wózek musi się zatem składać do możliwie najmniejszych rozmiarów. Przy czym niezwykle istotną kwestią jest możliwie jak najdłuższa gondola, bądź siedzisko. Wózek dla bliźniaków musi być zwyczajnie foremny. Każda jego część powinna być proporcjonalna względem innych. Wtedy komfort jazdy i pakowania będzie większy.

Podwójna radość, podwójny problem. Czyli jaki wybrać wózek dla bliźniaków

Wózek dla bliźniaków powinien być lekki i możliwie jak najmniejszy. Alejki sklepowe, wejścia do aptek, czy restauracji mogą stanowić wyzwanie dla rodziców bliźniaków. Warto więc sprawdzić także, czy wózek płynnie skręca. Jeżeli do jego prowadzenia musimy użyć dużo siły, lepiej z niego od razu zrezygnować. Kiedy zmieni się waga dziecka, poruszanie się z takim wózkiem będzie katorgą. Niezwykle ważna jest również amortyzacja. To ona zapewnia dziecku spokojny relaks na świeżym powietrzu. Ostatnim ważnym elementem jest możliwość zmiany położenia rączki. Dotyczy to szczególnie wózków spacerowych. Umożliwia ona rodzicom pełną kontrolę nad dziećmi. To opiekunowie decydują, czy chcą widzieć dziecko, czy pozwolą mu oglądać świat przed sobą.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje