środa, 21 lipca 2021 08:48

Stare lampy, ozdoby, meble. Zbliża się Kiermasz Staroci w Miasteczku Galicyjskim

Autor Aleksandra Tokarz
Stare lampy, ozdoby, meble. Zbliża się Kiermasz Staroci w Miasteczku Galicyjskim

Osoby, które cenią dawne rzemiosło, bądź kochają vintage, koniecznie muszą wziąć udział w tym wydarzeniu. Kiermasz Staroci, organizowany przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, odbędzie się już w najbliższą niedzielę w Miasteczku Galicyjskim.

Monety, banknoty, stare lampy, ozdoby, porcelanowe przedmioty czy meble – to tylko niektóre z antyków, które pojawiły się na poprzedniej edycji wydarzenia. Jak będzie tym razem? Być może podobnie, a być może staroci będzie o wiele więcej. Wystarczy jedynie zaplanować wyjazd do Miasteczka Galicyjskiego i przekonać się o tym na własne oczy. Z pewnością każdy sympatyk antyków znajdzie coś dla siebie. Przedmiotów „z duszą” nie zabraknie.

- Podobnie jak w poprzednich latach, chcąc zachować charakter organizowanego przez nas kiermaszu, zaproszenia kierujemy do osób zajmujących się sprzedażą antyków i różnego rodzaju staroci oraz lokalnych artystów i twórców ludowych – informuje Agnieszka Małecka z Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.

Aby wziąć udział w wydarzeniu jako wystawca należy jednak się spieszyć – zgłoszenia uczestnictwa w kiermaszu przyjmowane są do jutra, 22 lipca. Wystarczy wypełnić Kartę Zgłoszenia i przesłać ją na adres e-mail: miasteczko@muzeum.sacz.pl.

Antyki i starocie to tylko początek. Kiermaszowi towarzyszyć będzie akcja „II życie książki”. Wszyscy, którzy chcą przewietrzyć swoją biblioteczkę, będą mogli wziąć udział w wielkiej, bezpłatnej wymianie książek. Wystarczy przyjść na Kiermasz Staroci, przynieś książki, które chce się oddać w dobre ręce, a w zamian zabrać inne, równie ciekawe. Te pozycje, które nie znajdą swojego właściciela, trafią do nowosądeckiej biblioteki.

Coroczna impreza dla miłośników dawnego rzemiosła i stylu vintage odbędzie się w niedzielę, 25 lipca, w godzinach od 10.00 do 16.00.

fot. Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje