piątek, 15 lipca 2022 08:44

Strażacy z Krzyszkowic będą mieli nowy wóz strażacki

Autor Patryk Trzaska
Strażacy z Krzyszkowic będą mieli nowy wóz strażacki

Co oznacza sprawny, nowoczesny samochód w jednostce straży pożarnej, nikomu nie trzeba tłumaczyć. Stoi on na straży naszego bezpieczeństwa i sprawia, że strażacy mogą sprawnie prowadzić akcje. Z tego powodu podwójnie cieszy podpisana umowa na zakup wozu strażackiego dla OSP w Krzyszkowicach (powiat myślenicki).

W środę (13 lipca), w Bielsku-Białej burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka towarzyszył prezesowi Andrzejowi Grzybkowi w podpisaniu umowy na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzyszkowicach. Kwota zakupu nowego wozu strażackiego to 991 380,00 zł.

Jak czytamy na stronie Urzędu Miasta Myślenice: "Za konieczne uważamy zbudowanie powszechnego, jednolitego, systemu ratowniczego, w gminie Myślenice, którego jednym z zasadniczych elementów nadal pozostaną jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Niewątpliwie kolejny już zakup wozu ratowniczo-gaśniczego pozwoli na następny krok w stronę bezpieczeństwa mieszkańców."

fot. UM Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje