środa, 6 maja 2020 16:01

Stryszawa: Wracając do domu postanowili wyładować się na przydrożnych lustrach i reklamie

Autor Mirosław Haładyj
Stryszawa: Wracając do domu postanowili wyładować się na przydrożnych lustrach i reklamie

Dzielnicowi suskiej komendy zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 19 do 21 lat, którzy nocą na terenie Stryszawy osiedle Panki, uszkodzili lustra drogowe oraz reklamę.

W godzinach rannych dzielnicowy Stryszawy wraz z dzielnicowym ze Suchej Beskidzkiej udali się na interwencję zgłoszoną przez pokrzywdzoną, której ktoś minionej nocy uszkodził reklamę. Poza jej reklamą uszkodzone zostały trzy lustra drogowe własności Urzędu Gminy Stryszawa. W tej sprawie zostało niezwłocznie złożone stosowne zawiadomienie przez przedstawiciela gminy, a policjanci rozpoczęli poszukiwanie sprawców zniszczenia.

Doświadczonym dzielnicowym nie zajęło to dużo czasu. Jak ustalili, czwórka mieszkańców powiatu suskiego wracając do domu, postanowiła wyładować swoją energię na drogowych przedmiotach, uszkadzając lustra oraz prywatną reklamę. Zostali oni zatrzymani i doprowadzeni do Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej. Wartość reklamy została wyceniona na kilkaset złotych, natomiast uszkodzone lustra na niecałe dwa tysiące złotych.

Po wykonaniu niezbędnych czynności sprawcy usłyszeli zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Sąd może także nakazać naprawienie powstałych szkód.

Fot. i inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje