sobota, 23 kwietnia 2022 05:08

Strzelanie uczy ich pokory i panowania nad emocjami

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Strzelanie uczy ich pokory i panowania nad emocjami

Uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół w Marcinkowicach uczestniczyli w zajęciach na strzelnicy taktycznej w Mochnaczce Wyżnej.

Pod nadzorem instruktorów z Atut Training Center, młodzież doskonaliła swoje umiejętności strzeleckie.

– Szkolenie obejmowało zasady bezpieczeństwa, trening manualny „na sucho”, postawę strzelecką i prawidłowy chwyt, zgrywanie przyrządów celowniczych, wprowadzanie broni w cel, praca na języku spustowym, składanie się do strzału, przeładowanie rozładowanie broni, wymiana magazynka

– mówi Iwona Sikorska, dyrektor szkoły.

Organizatorem wyjazdu był Lucjan Kantor, nauczyciel sztuk walki i instruktor strzelania, a opiekę i nadzór sprawowali: dyrektor Iwona Sikorska oraz Paweł Rogodziński.

– Już niebawem, na zaproszenie głównego założyciela Atut Training Center Macieja Halczaka, uczniowie będą mogli uczestniczyć w darmowym szkoleniu z zakresu podstaw bezpiecznej obsługi broni palnej bojowej, medycyny pola walki, samoobrony i survivalu

– dodaje dyrektor Iwona Sikorska.

Szkolenia poprowadzą byli żołnierze wojsk specjalnych, żołnierze WOT oraz byli operatorzy jednostek specjalnych policji BOA, a także państwowi instruktorzy IPZSS.

Wszystkich ósmoklasistów, którzy chcą dołączyć do naszej szkolnej społeczności, zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoły.

Inf. i foto: SP w Nowym Sączu

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje