środa, 26 stycznia 2022 06:25

Sucha Beskidzka: Miał trzy promile. Doprowadził do kolizji i uciekł z miejsca zdarzenia

Autor Mirosław Haładyj
Sucha Beskidzka: Miał trzy promile. Doprowadził do kolizji i uciekł z miejsca zdarzenia

29-letni mieszkaniec powiatu suskiego, będąc pod wpływem alkoholu spowodował kolizję w Suchej Beskidzkiej i uciekł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany w Makowie Podhalańskim. Ze swojego postępowania będzie tłumaczył się przed sądem, gdyż grozi mu wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 2 lat.

W poniedziałek (24 stycznia) tuż po godzinie 18:00 policjanci z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim otrzymali zgłoszenie o dziwnym zachowaniu kierowcy samochodu marki toyota, który porusza się drogą krajową w kierunku Makowa Podhalańskiego.

Policjanci, zatrzymali wskazany samochód i sprawdzili stan trzeźwości kierującego, który „wydmuchał” 3 promile. Jak się okazało, pojazd ten kilka godzin wcześniej brał udział w kolizji na terenie Suchej Beskidzkiej, a sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia.

Sprawa swój finał znajdzie w sądzie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień do kierowania nawet na 10 lat.

-Zdecydowana i prawidłowa reakcja świadka widzącego budzące wątpliwości zachowanie kierowcy toyoty, być może przyczyniła się do uniknięcia kolejnej drogowej tragedii. Jazda pod wpływem alkoholu powoduje zagrożenie dla siebie, ale też i innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę policji o takim fakcie

-przypominają policjanci.

Inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje