środa, 11 sierpnia 2021 07:44

Suplementy zawierające kolagen - dobre uzupełnienie diety?

Autor Artykuł sponsorowany
Suplementy zawierające kolagen - dobre uzupełnienie diety?

Suplementacja kolagenu wiąże się z wieloma korzyściami, dlatego jest polecana wszystkim osobom po 25. roku życia, które chcą na dłużej zachować młody wygląd i sprawność swojego organizmu. Kolagen pełni rolę spoiwa tkanki łącznej, a jego zażywanie wpływa nie tylko na cerę, ale także całą tkankę łączną.

W jakim celu warto przyjmować kolagen w postaci suplementu?

Najpopularniejszym zastosowaniem produktów tego typu jest przeciwdziałanie starzeniu się ciała, w tym przede wszystkim skóry. Kolagen bardzo skutecznie zapobiega tak niepożądanym objawom, jak zmarszczki czy zmiana owalu twarzy.

Regularne przyjmowanie preparatów z tym białkiem odnawia włókna kolagenowe, czego efektem jest utrzymanie wysokiej elastyczności, gładkości i gęstości skóry. Suplementy z kolagenem sprawdzą się nie tylko u osób młodych, które chcą utrzymać dobrą kondycję skóry - stanowią też cenne wsparcie w przypadku, kiedy w organizmie pojawiły się już pierwsze zmiany związane z niskim poziomem tego białka. Dzięki stymulowaniu produkcji białek kolagenowych w organizmie można odzyskać jędrność skóry i spłycić obecne już zmarszczki, pod jego wpływem następuje bowiem odbudowa włókien kolagenowych w skórze właściwej, co poprawia jej gęstość i prowadzi do "wyprostowania" pojawiających się na niej zagłębień.

Zwiększenie ilości kolagenu w organizmie działa również korzystnie na stawy, kości, zęby, włosy oraz naczynia krwionośne, dlatego suplementy zawierające ten składnik skutecznie odwracają efekty starzenia się organizmu na skutek jego niedoboru. Mają pozytywny wpływ zdrowie, co sprawia, że warto się na nie zdecydować niezależnie od wieku.

Jak suplementy diety podnoszą ilość kolagenu?

Suplementy mają rzeczywisty wpływ na ilość kolagenu w ludzkim organizmie dzięki ich działaniu od wewnątrz. Szczególnie wartościowe są napoje kolagenowe wykorzystujące hydrolizowaną formę tego składnika, która jest bardzo dobrze przyswajana przez organizm - dlatego regularne przyjmowanie jej w tej postaci ma realny wpływ na poziom kolagenu. Przy codziennym stosowaniu produktów z kolagenem wzrasta jego naturalna synteza w organizmie człowieka, co pozwala odbudować włókna kolagenowe znajdujące się w skórze, a także całej tkance łącznej.

Podniesienie poziomu kolagenu stanowi jeden z najlepszych sposobów na spowolnienie starzenia się ciała, dlatego warto w tym celu zdecydować się na stosowanie sprawdzonych preparatów dostarczających kolagenu typu I lub II.

W jaki sposób kolagen odzwierzęcy obecny w suplementach wpływa na poziom białka w organizmie?

Dzięki łatwo wchłanialnej formie kolagen zawarty w napojach kolagenowych zostaje przyswojony tuż po trafieniu do przewodu pokarmowego. W efekcie organizm zyskuje potrzebne mu aminokwasy, z których pomocą sam syntezuje kolagen w naturalnej formie. Dostarcza go do tkanek, w których składnik ten pojawia się już po 6 godzinach od zażycia preparatu bogatego w kolagen. Najszybciej jest obecny w skórze, gdzie pełny efekt jest widoczny już po 12 godzinach. Nieco więcej czasu zajmuje uzupełnienie kolagenu w stawach - w ich przypadku proces trwa ok. 48 godzin. Po dwóch dobach od zażycia suplementu kolagen znów zaczyna zanikać, dlatego konieczne jest regularne stosowanie preparatów z jego zawartością. Pozwala to na utrzymanie kolagenu na wysokim poziomie, co przełoży się na zahamowanie procesów starzenia się, wygładzenie i ujędrnienie cery oraz ochronę chrząstki stawowej przed osłabieniem i urazami. Należy zwrócić uwagę na to, by przyjmowany kolagen pochodził wyłącznie z suplementów wysokiej jakości - dzięki temu można liczyć nie tylko na świetne efekty kuracji, ale również brak negatywnych skutków ubocznych.

Kolagen jest najskuteczniejszy w towarzystwie kwasu askorbinowego, który dodatkowo zwiększa jego wchłanianie i przyspiesza syntezę, a przy tym sam posiada silne działanie przeciwstarzeniowe. Suplementy łączące kolagen z innymi wartościowymi składnikami przynoszą najlepsze efekty, szczególnie jeśli chodzi o zapobieganie powstawaniu zmarszczek oraz zwalczaniu pierwszych oznak starzenia się cery.

Collagen Select: idealne rozwiązanie na zwiększenie kolagenu w organizmie?

Kolagen naturalny występuje w wielu suplementach, jednak ze względu na różne rodzaje wykorzystywanych białek oraz dodawanych do nich składników dostępne produkty mogą mieć odmienne działanie. Najlepiej postawić na sprawdzone preparaty, w których zastosowano wysokiej jakości kolagen uzupełniony o naturalne ekstrakty roślinne zwiększające jego przyswajalność i działanie.

Jednym z najlepszych preparatów dostępnych obecnie na rynku jest Collagen Select - napój kolagenowy, w którym połączono opatentowany hydrolizat kolagenu Verisol ze składnikami przeciwdziałającymi starzeniu się skóry. Suplement pozytywnie wpływa na organizm - poprzez stymulowanie produkcji kolagenu prowadzi do odbudowy włókien kolagenowych, co z kolei korzystnie oddziałuje na skórę i zdrowie całej tkanki łącznej. W

suplemencie występuje typ I kolagenu, przynoszący największe zmiany w obrębie tkanek skóry. Jego regularne stosowanie zapobiega zmarszczkom, wygładza i nawilża skórę, zwalcza objawy przedwczesnego starzenia się ciała, a także wzmacnia paznokcie i włosy. Jednym z głównych składników preparatu jest także ekstrakt z pszczelnika mołdawskiego DracoBelle Nu, który ma silne właściwości przeciwstarzeniowe - dzięki niemu skóra na dłużej zachowuje swój młody wygląd i jędrność. W suplemencie wykorzystano również witaminy i minerały o cennych właściwościach doskonale uzupełniających kolagen. Znajduje się wśród nich biotyna, ryboflawina, niacyna, cynk, miedź oraz witaminy A i C.

Suplement jest produktem w pełni naturalnym, którego skuteczność i bezpieczeństwo działania zostało potwierdzone licznymi badaniami. Pozytywnie oddziałuje na zdrowie i skórę, wspierając organizm przy niedoborze kolagenu, a przy tym nie powoduje skutków ubocznych.

Produkt cieszy się sporym zaufaniem klientów - w Internecie można znaleźć mnóstwo opinii na jego temat, wskazujących na duże zadowolenie osób, które zdecydowały się na kurację przeciwstarzeniową z pomocą tego napoju kolagenowego.  Użytkowniczki chwalą go przede wszystkim za szybkie działanie - wiele z nich zauważyło u siebie efekty już w pierwszych tygodniach stosowania, odnotowując poprawę jędrności i napięcia cery.

Znaczna część pań stwierdziła też widoczne wzmocnienie włosów i paznokci. Do często powtarzanych zalet produktu zalicza się jego korzystne oddziaływanie na zdrowie, wygodę użytkowania i smaczny, tropikalny smak. Większość klientek jest też zadowolona z łatwej dostępności suplementu. Czy warto przyjmować kolagen w takiej formie? Zdecydowanie tak - jest on skutecznym i bezpiecznym sposobem na podniesienie poziomu naturalnego kolagenu w celu zwalczenia zmarszczek oraz innych objawów starzenia się ciała.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje