poniedziałek, 28 grudnia 2020 13:02

„Świąteczna paczka dla zwierzaczka” od policjantów i samorządowców z powiatu krakowskiego

Autor Tomasz Stępień
„Świąteczna paczka dla zwierzaczka” od policjantów i samorządowców z powiatu krakowskiego

W  tym pięknym czasie, jakim jest Boże Narodzenie policjanci i  samorządowcy nie zapomnieli również o zwierzętach. Mundurowi z powiatu  krakowskiego wspólnie z Gminą Wielka Wieś i Gminą Michałowice  zorganizowali akcję „Świąteczna paczka dla zwierzaczka”, przekazując  dar serca potrzebującym zwierzętom.

Wójt  Gminy Wielka Wieś Krzysztof Wołos oraz Wójt Gminy Michałowice Antoni  Rumian wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie i  Komisariatu Policji w Zielonkach zainicjowali akcję  „Świąteczna paczka dla zwierzaczka”, w ramach której wspomogli  potrzebujące psy i koty. Świątecznym prezentem wspomogli mieszkankę  Michałowic opiekującą się na co dzień stadem chorych, niechcianych  kotków oraz fundację „La Fauna” z Krakowa, działającą na rzecz  ratowania zwierząt.

23 grudnia br. policjanci przekazali dla tych zwierząt zapasy  jedzenia, środki do pielęgnacji, gadżety do zabawy, smycze i obroże, a  także miski na jedzenie oraz kuwety i inne potrzebne rzeczy.  Było to możliwe dzięki dobroci serca samorządowców z Gminy Wielka Wieś i  Michałowice, którzy przeznaczyli środki finansowe na ten cel. Radość z  otrzymania tych darów była ogromna.

Mieszkanka  Michałowic od około 25 lat z dobroci serca opiekuje się bezdomnymi  kotami, w tym chorymi, okaleczonymi, doprowadzając je do stanu zdrowia, a  następnie przekazując je do adopcji. Obecnie we  własnym domu, który w pełni jest przystosowany dla zwierząt, posiada 20  kotów i dwa psy. Własne środki finansowe wspólnie z mężem przeznaczają  na utrzymanie i leczenie kotów, co niejednokrotnie jest bardzo  kosztowne. Zwierzęta są zadbane i mają bardzo dobre  warunki bytu. Z miłości do kotów, często porzuconych, które przygarnia,  poświęciła wiele lat życia.

Z  kolei fundacja „La Fauna Fundacja dla Zwierząt – interwencje i adopcje” z  Krakowa  wspomaga zwierzęta, będące bardzo często w ciężkiej sytuacji.  Misją tej fundacji jest ratowanie zwierząt cierpiących,  źle traktowanych i odmienianie ich losu poprzez edukowanie ludzi o  prawidłowym zachowaniu wobec czworonogów oraz interweniowanie i opieka  nad odebranymi, niechcianymi zwierzętami do czasu znalezienia im nowych  opiekunów.

– Cieszymy się, że mogliśmy, choć w pewnym stopniu wspomóc te biedne zwierzaki i tym samym ich obecnych opiekunów – mówią policjanci.

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje