sobota, 9 grudnia 2023 07:15

Świetna informacja dla młodzieży z Myślenic. Otwarto nową świetlicę [FOTO]

Autor Norbert Kwiatkowski
Świetna informacja dla młodzieży z Myślenic. Otwarto nową świetlicę [FOTO]

To była niezwykle ważna inwestycja w Myślenicach. W końcu chodziło o nasze pociechy. Od 7 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 mogą korzystać z nowej świetlicy.

W oficjalnym otwarciu i prezentacji nowo wyremontowanego pomieszczenia uczestniczyli burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka, skarbnik Gminy Myślenice, Anita Kurdziel, naczelnik Wydziału Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych, Anna Kordas, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Zdrowia, Małgorzata Ciemińśka, a także uczniowie oraz przedstawiciele grona pedagogicznego ze wspomnianej placówki.

W dniu 7 grudnia w Szkole Podstawowej nr 2 miała miejsce uroczystość, podczas której burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka wspólnie z pozostałymi zaproszonymi gośćmi oraz uczniami dokonał symbolicznego przecięcia wstęgi, otwierając nową świetlicę. Zaraz po tym odbyła się cześć artystyczna, kiedy to uczniowie ze wspomnianej placówki oświatowej zaprezentowali przygotowane wspólnie z opiekunami występy. Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice w trakcie wydarzenia przekazał również na ręce dyrektor Justyny Otfinowskiej czek z przeznaczeniem na dodatkowe doposażenie pomieszczenia.

Nowa świetlica szkolna powstała w ramach projektu „Rozbudowa istniejącej infrastruktury społecznej - świetlica w SP2 Myślenice”. Realizowane prace koncertowały się na przekształceniu istniejących pomieszczeń oraz ich adaptację, a zakres prac obejmował m.in. wyburzenie ściany działowej i przeniesienie falownika na ścianę sąsiednią, skucie całej posadzki i położenie nowej, obniżenie poziomu podłogi, całkowitą wymianę wszystkich instalacji (woda, ciepło, prąd), wymianę okien i drzwi, montaż nowego oświetlenia, założenie grzejników, odmalowanie ścian oraz położenie nowej bezpiecznej wykładziny. Dzięki zaangażowaniu dyrekcji placówki oraz wsparciu Gminy udało się również umeblować oraz częściowo wyposażyć w pełni bezpieczne i dostosowane pomieszczenie.

Gmina Myślenice pozyskała fundusze na realizację wspomnianej inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 w ramach „Małopolskiej Tarczy Humanitarnej. Fundusze Europejskie dla Ukrainy. – Wsparcie grantowe EFRR dla NGO i JST – infrastruktura społeczna”, natomiast z budżetu własnego na remont i wyposażenie przeznaczono blisko 90 tyś. zł.

Foto: Miasto i Gmina Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka