czwartek, 18 sierpnia 2022 11:05

Szafy przemysłowe od producenta – stworzone na wymiar!

Autor Artykuł sponsorowany
Szafy przemysłowe od producenta – stworzone na wymiar!

Szafy przemysłowe to wyposażenie o wszechstronnym zastosowaniu, którego zadaniem jest przechowywanie urządzeń przemysłowych lub też innego rodzaju produktów stosowanych w firmach. Wybierając szafy przemysłowe od producenta, mogą być one dopasowane do konkretnego przeznaczenia pod każdym względem!

Rodzaje szaf przemysłowych

Termin szafy przemysłowej może być odczytywany na różne sposoby, dlatego warto bliżej zapoznać się z definicją tego typu wyposażenia.

Przede wszystkim szafa przemysłowa może być rodzajem wytrzymałej szafy do przechowywania, która używana jest w zakładach pracy. Może być ona wyposażona w półki albo w szuflady, a także może posiadać dodatkowe elementy, na przykład może być zamykana na klucz, może mieć specjalne tablice do przechowywania.

Również szafa przemysłowa to termin stosowany na szafę sterowniczą przeznaczoną do zarządzania urządzeniami używanymi w firmach, na przykład robotami przemysłowymi, liniami produkcyjnymi, instalacjami.

Szafa przemysłowa – jak ją wybrać?

Firmom, które chcą zakupić szafy przemysłowe producent tego typu wyposażenia może zaoferować je w wielu różnych wariantach do wyboru, dlatego też mogą być one dobrane do danego przeznaczenia pod każdym względem, na przykład swoich wymiarów, elementów, materiału, z którego są one wykonane.

Materiał

Najczęściej stosuje się wytrzymałe szafy przemysłowe metalowe, które są cynkowane i malowane proszkowo, aby zapewnić wysoki poziom odporności na czynniki zewnętrzne. Można także spotkać się z szafami wykonanymi z tworzyw sztucznych, które są lżejsze i tańsze.

Wykończenie

Należy również sprawdzić, jak uszczelniona i zabezpieczona jest szafa, zwłaszcza w sytuacji, gdy ma być ona zamontowana w miejscu, w którym jest wystawiona na działanie niekorzystnych czynników, na przykład wilgoci.

Wyposażenie wewnętrzne

Szafa może być przez producenta wyposażona w różne elementy dopasowane do konkretnego zastosowania, na przykład w półki, szuflady, tablice montażowe. Atutem zamawiania szafy bezpośrednio u producenta jest możliwość dobrania wyposażenia wewnętrznego do konkretnych potrzeb.

Miejsce montażu

Wybierając szafę, trzeba też uwzględnić miejsce jej zamontowania, na przykład może być ona montowana na ścianie, ale też może być umieszczona na podłodze.

Spełnienie norm

Szafy mogą także spełniać konkretne normy, na przykład związane z ich szczelnością, które oznaczone są jako IP. Warto więc wziąć pod uwagę również takie parametry, gdy szafa ma wyróżniać się określonymi parametrami technicznymi, na przykład ważnymi dla miejsca jej montażu.

Technologia - najnowsze informacje