wtorek, 12 lipca 2022 07:48

Szaleńczy atak nożownika. Na komendzie padły strzały

Autor Katarzyna Jamróz
Szaleńczy atak nożownika. Na komendzie padły strzały

Do dramatycznych scen doszło późnym wieczorem (11 lipca) w budynku Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. Około 30-letni mężczyzna zaatakował nożem oficera dyżurnego i jego zastępcę.

Około godziny 23:30 do poczekalni dyżurki Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie wtargnął młody mężczyzna, który miał przy sobie metalowy młotek oraz nóż. Był bardzo pobudzony i koniecznie chciał wejść do pomieszczeń służby dyżurnej. Kiedy wyszedł do niego z dyżurki pomocnik oficera dyżurnego, został natychmiast zaatakowany. Agresor groził mu nożem. Pomocnik dyżurnego, chcąc uniemożliwić mu wejście dalej i ochronić się przed atakiem furiata, osłonił się krzesłem. Oficer dyżurny, widząc atak na kolegę, wybiegł z dyżurki i wezwał napastnika do odrzucenia noża i młotka. Widząc, że młody człowiek absolutnie nie reaguje, a pomocnik znajduje się w bezpośrednim zagrożeniu życia i zdrowia zdecydował o oddaniu strzału w kierunku napastnika mierząc w nogę.

To nie wstrzymało jednak napastnika, który nadal krzyczał, że zabije pomocnika dyżurnego. Nie reagując na polecenia policjanta, wymachiwał nożem chcąc zadać cios. Wtedy policjant oddał drugi strzał trafiając agresora, ponownie w nogę. Napastnik został obezwładniony. Następnie udzielono mu pomocy przedmedycznej i wezwano na miejsce pogotowie ratunkowe, które przewiozło mężczyznę do szpitala.

Podczas jazdy karetką zespół ratownictwa medycznego musiał zastosować pasy zabezpieczające, gdyż mężczyzna był nadal pobudzony i agresywny. W szpitalu pozostaje pod dozorem policyjnym.

Źródło: Małopolska Policja

Chrzanów - najnowsze informacje