piątek, 12 czerwca 2020 07:56

Szczucin. 25-latka znalazła sposób na robienie zakupów za darmo. Do czasu...

Autor Marzena Gitler
Szczucin. 25-latka znalazła sposób na robienie zakupów za darmo. Do czasu...

Policjanci z Komisariatu Policji w Szczucinie zatrzymali 25-letnią mieszkankę Nowego Korczyna podejrzewaną o dokonanie kradzieży w markecie. Znalazła sprytny sposób, żeby omijać kasę.

4 czerwca br. policjant z Ogniwa Kryminalnego Komisariatu Policji w Szczucinie, uzyskał informację od pracowników jednego z marketów mieszczącego się w Szczucinie o kradzieżach w tym sklepie w dniach  5 i 19 maja br., których dokonać miała nieznana młoda kobieta. Jej występki zarejestrowała kamera sklepowego monitoringu.

25-latka wchodziła do sklepu po czym przemieszczał się po alejkach wkładając do wózka sklepowego głównie zabawki i artykuły spożywcze. Następnie wykorzystując duży ruch klientów panujący w sklepie, zostawiała wózek przy przesuwnych drzwiach wejściowych do marketu po czym przechodziła przez linię kas i otwierała drzwi od drugiej strony, tym samym wyjeżdżając wózkiem na zewnątrz i nie płacąc za towar.

Policjant dokonał analizy zapisu monitoringu sklepu, ustalając rysopis sprawczyni oraz pojazd, którym się poruszała. Po przybyciu do komisariatu przekazał ustalone informacje przełożonym. Funkcjonariusze szybko wytypowali złodziejkę.

9 czerwca szczucińscy policjanci zatrzymali 25-latkę. Po przeszukaniu jej domu odzyskano część skradzionych rzeczy. Podczas przesłuchania  kobieta przyznała się do kradzieży w supermarkecie. Teraz za swoje postępowanie 25-latka odpowie przed sądem. Może jej grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

inf. i foto: KPP Dąbrowa Tarnowska

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje