czwartek, 23 września 2021 09:05

Szkoła pływania - basen w Chełmcu

Autor Artykuł sponsorowany
Szkoła pływania - basen w Chełmcu

Nauka pływania ma to do siebie, że bez względu na to, czy masz pięć, piętnaście czy pięćdziesiąt lat, zawsze jest odpowiednia pora by się za to zabrać. Tego typu aktywność ma, jak każdy wie zbawienny wpływ na zdrowie każdego człowieka. Warto jednak zaznaczyć, że nauka pływania i pływanie samo w sobie, ma także bardzo pozytywny wpływ na sferę psychiczną naszego zdrowia. Dlaczego warto nauczyć się pływać? Sprawdź!

Kiedy zacząć uczyć się pływać?

Tutaj warto działać w myśl zasady "im wcześniej, tym lepiej". Niemowlaki przed ukończeniem pierwszego roku życia, czują się najczęściej jak ryba w wodzie, bo pamiętają to środowisko jeszcze z życia prenatalnego. Rodzice zazwyczaj zapisują swoje dzieci na naukę pływania w wieku przedszkolnym, to także jest bardzo dobra decyzja, ponieważ dzieci, które mają 4-6 lat nie odczuwają strachu. Nie potrafią określić skali niebezpieczeństwa i nie mają zbudowanych barier poznawczych przed kontaktem z wodą. W przypadku nauki pływania po czujnym okiem trenera jest to spora zaleta, bo dzięki temu dzieci nie są narażone na niebezpieczeństwo i jednocześnie działają bardzo pewnie i odważnie co zdecydowanie ułatwia cały proces nauki. Oczywiście zajęcia nie są zarezerwowane tylko dla dzieci, chociaż dzieciom w pewnym sensie łatwiej jest opanować tę umiejętność, to dorosłym również nie powinno sprawić większej trudności, a na pewno dostarczy sporo frajdy.

Zdrowie a pływanie

Rozpoczynając wymienianie zbawiennych wpływów uprawiania tego sportu, trudno jest nie wspomnieć o poprawie ogólnego funkcjonowania naszego organizmu. Dzięki niemu możesz podwyższyć tętno bez zbędnego obciążania organizmu. Oprócz tego wzmacnia odporność oraz mięśnie, poprawie kondycję oraz wytrzymałość.

Z badań wynika, że nauka pływania potrafi pomóc osobom, które mają problem z bezsennością. Ten sport potrafi obniżać ciśnienie oraz ściśle koreluje z kontrolą cukru we krwi. Nauka pływania jest bardzo bezpieczna i pomaga zwalczać kontuzje, jest zalecana osobom, które cierpią na astmę lub artretyzm, bardzo efektywnie zwalcza stres bez względu na wiek osoby, która uczy się pływać.

Pływanie zaleca się także osobom, które decydują się na redukcję wagi. Na przykład osoba, która waży 70 kg podczas godziny zajęć pływania może spalić nawet 400 kcal, przy bardziej intensywnym treningu liczba ta może wzrosnąć nawet do 700 kcal.

Postaw na szkołę pływania

Koniecznie należy pamiętać, że mimo zbawiennych wpływów zdrowotnych i psychicznych, jakie niesie za sobą nauka pływania, nie koniecznie dobrym pomysłem będzie decydowanie się na samotną naukę. Instruktor będzie od razu zwracał uwagę na wykonywane błędy i zdusi w zarodku przyzwyczajenia, które będą działały na Twoją niekorzyść. Pokaże, w jaki sposób działać tak, aby proces nauki przejść sprawnie, bez kłopotów. Sam możesz bardzo szybko się zniechęcić i tym samym dużo stracić. Warto też wspomnieć, że od czujnym okiem instruktora Ty lub Twoje dzieci będziecie znacznie bezpieczniejsi, niż gdybyście mieli uczyć się sami.

Szkoła Pływania w Chełmcu oferuje lekcje pływania dla dzieci i dorosłych, pod czujnym okiem bardzo dobrze wykwalifikowanego instruktora Emila Siedlarz, który indywidualnie podchodzi do każdego ucznia bez względu na jego wiek, cierpliwie nauczy tego, jak odnaleźć się w nowym wodnym środowisku.

szkoła pływania w chełmcu

emil siedlarz basen chełmiec

nauka pływania chełmiec - emil siedlarz

Szkoła Pływania w Chełmcu - instruktor Emil Siedlarz

Strona WWW: www.emilsiedlarz.pl
Instruktor pływania: Emil Siedlarz
Telefon: 887733552
Facebook: szkoła pływania chełmiec

Basen w Chełmcu

Nauka pływania odbywa się w Aqua Centrum Chełmiec. W nowoczesnym kompleksie składającym się z basenu pływackiego, rekreacyjnego z atrakcjami oraz wielofunkcyjnego połączonego z rwąca rzeką. Na basenie pływackim 6 torowym o długości 25 metrów dzieci, młodzież i dorośli nabywają i poprawiają swoje umiejętności pływackie. Na basenie wielofunkcyjnym 3 torowym o głębokości 80-120 cm najmłodsi adepci szkoły poprzez zabawę poznają tajniki kunsztu pływackiego.

Sport

Sport - najnowsze informacje

Rozrywka