poniedziałek, 27 września 2021 08:50

Szpital im. Szczeklika w Tarnowie z prestiżową nagrodą. „Zostaliśmy docenieni przez ekspertów”

Autor Aleksandra Tokarz
Szpital im. Szczeklika w Tarnowie z prestiżową nagrodą. „Zostaliśmy docenieni przez ekspertów”

Wyjątkowa nagroda trafiła na ręce dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie. Marcin Kuta odebrał na Zamku Królewskim w Warszawie statuetkę i tytuł „Obiektu XXV-lecia” za modernizację tarnowskiego szpitala.

Nagroda przyznana została podczas XXV jubileuszowej gali Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku. Laur jest wyjątkowy także z tego powodu, iż zmodernizowany szpital był jedynym - spośród 13 nagrodzonych - obiektem branży ochrony zdrowia. Ten „budowlany Oskar” został przyznany za wieloletnią i wieloetapową modernizację placówki. Kilka lat temu Marcin Kuta odebrał statuetkę „Modernizacja roku 2015” - to jest główną, doroczną nagrodę tego samego konkursu w kategorii obiekty użyteczności publicznej i zdrowia.

Tym razem szpital nagrodzono wyjątkowo, gdyż porównano i oceniono wszystkich zwycięzców w poszczególnych kategoriach z minionych 25 lat. W jubileuszowej 25. edycji konkursu wręczono nagrody dla najlepszych i najciekawszych inwestycji przeprowadzonych w ciągu ostatniego ćwierćwiecza w Polsce.

- Ta nagroda jest wyjątkowa, jest uznaniem za staranność oraz pieczołowitość, z jaką remontujemy i modernizujemy „stary” szpital w Tarnowie, który ma przecież 185-letnią historię – mówi Marcin Kuta, dyrektor szpitala. - Zostaliśmy docenieni przez ekspertów z branży architektonicznej i budowlanej za pomysły i jakość prowadzonych od kilku lat inwestycji. Wygraliśmy kategorię obiektów ochrony zdrowia w najbardziej prestiżowym konkursie w Polsce. I to rywalizując z projektami zrealizowanym w minionych 25 latach. Mamy ogromny powód do satysfakcji, radości i dumy – dodaje.

Do konkursu wybierane są najciekawsze dokonania w zakresie modernizacji, remontów, renowacji czy adaptacji. Nagrody przyznawane są w kilku kategoriach, m.in. obiekty mieszkalne, obiekty zabytkowe, obiekty użyteczności publicznej, drogi i mosty, rewitalizacja obszarów i zespołów urbanistycznych, najciekawsze modernizacje i adaptacje wnętrz. Konkurs jest okazją do promocji najbardziej wartościowych dokonań polskich inwestorów, projektantów, architektów i budowlańców oraz najlepiej przeprowadzonych inwestycji. Konkursowi patronują najlepsze uczelnie techniczne w Polsce a w jury zasiadają eksperci branży budowlanej; wszystkie zgłoszone do konkursu obiekty są przez nich również wizytowane.

Dziś wiadomo, że znacznie prościej jest wyburzyć i zbudować od nowa. Dlaczego remontujemy, modernizujemy? Odpowiedzią jest potrzeba zachowania pamięci miejsca, tożsamości, że stąd jesteśmy, że to jest nasze miejsce życia – podkreślał podczas gali wręczenia nagród Roman Pikuła, komisarz konkursu.

inf. UM Tarnów, fot. Facebook/Specjalistyczny Szpital im. E. Szczeklika w Tarnowie

Tarnów - najnowsze informacje