poniedziałek, 17 maja 2021 13:37

Szykuje się nowa atrakcja na górze Paproć. Co to będzie?

Autor Aleksandra Tokarz
Szykuje się nowa atrakcja na górze Paproć. Co to będzie?

Główną funkcją nowej atrakcji, która powstaje na górze Paproć, jest zwiększenie świadomości ekologicznej, zwłaszcza wśród młodego pokolenia, jak również tworzenie więzi z regionem i jego przyrodą. Łączny koszt tej inwestycji to ponad 18 tys. zł.

Na górze Paproć rozpoczęto prace montażowe tablic ścieżki przyrodniczo – dydaktycznej. Dziesięć tablic poglądowych zawiera informacje, między innymi, o drzewostanie, gatunkach lasotwórczych, ptakach i zwierzynie leśnej, grzybach oraz paprociach i mchach. Na ścieżce można znaleźć również panoramę przedstawiającą szczyty górskie: Mogielicę, Łopień oraz Modyń.

Uruchomienie nowego produktu turystycznego na górze Paproć to możliwość odbycia ciekawej lekcji, a także miłego spędzenia czasu wśród zieleni. Ścieżka kierowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale z pewnością stanie się również atrakcją dla całych rodzin.

Łączny koszt inwestycji to ponad 18 tys. zł. Prace wykonuje firma BOR-ARS z Krościenka n. Dunajcem.

Historyczna inwestycja limanowskiego szpitala dobiega końca. Trwa nabór kadry medycznej
Wiadomości Limanowa. Historyczna inwestycja limanowskiego szpitala dobiega końca. Poszukiwana kadra medyczna do pracy w Limanowskim Centrum Seniora.

fot. Starostwo Powiatowe w Limanowej

Limanowa - najnowsze informacje