poniedziałek, 17 maja 2021 10:39

Historyczna inwestycja limanowskiego szpitala dobiega końca. Trwa nabór kadry medycznej

Autor Aleksandra Tokarz
Historyczna inwestycja limanowskiego szpitala dobiega końca. Trwa nabór kadry medycznej

Ta inwestycja pochłonęła ponad 10 mln złotych. W ramach programu "Utworzenie centrum leczenia chorób osób w podeszłym wieku - Oddziału Geriatrycznego w Szpitalu Powiatowym w Limanowej im. Miłosierdzia Bożego” powstało Limanowskie Centrum Seniora. Teraz trwa nabór kadry medycznej.

Inwestycja polegała na przebudowie i rozbudowie oraz nadbudowaniu o dwie kondygnacje istniejącego od kilku lat nowego budynku Bloku Operacyjnego limanowskiej placówki. Efektem prac jest nowoczesny kompleks, dostosowany do leczenia i rehabilitacji osób w podeszłym wieku. Obecnie trwają tam prace wykończeniowe oraz wyposażenie sal.

W ramach oddziału geriatrycznego powstanie 64 łóżka dla pacjentów. Diagnostyka osób korzystających z nowego oddziału odbywać się będzie w istniejących już pracowniach i poradniach limanowskiego szpitala. Dodatkowo będzie funkcjonować poradnia geriatryczna. Ponadto na seniorów czeka już częściowo wyposażona sala gimnastyczna oraz sala fizykoterapeutycznej kinezyterapii.

Obecnie trwa nabór kadry medycznej. W tym nowoczesnym kompleksie pracę mogą znaleźć lekarze do pracy w oddziale, pielęgniarki, rehabilitanci i fizjoterapeuci, psycholog oraz lekarz specjalista w dziedzinie gerontologii lub geriatrii w wymiarze 1 etatu do kierowania oddziałem. Szczegółowe informacje w tym zakresie znajdują się TUTAJ.

Limanowa - najnowsze informacje