wtorek, 10 stycznia 2023 11:32

[WIDEO] Tak wygląda wypadek. GDDKiA publikuje film z kamer

Autor Tomasz Stępień
[WIDEO] Tak wygląda wypadek. GDDKiA publikuje film z kamer

Niedostosowanie prędkości, nieostrożność, brawura - to tylko niektóre z przyczyn wypadków i kolizji. Widać to doskonale na filmie z kamer Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

  • Dziś w godzinach porannych na terenie powiatu krakowskiego doszło do dwóch groźnych incydentów na drogach.
  • Wczoraj w Zatorze 30-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego najechał na tył samochodu marki  Volkswagen, którym kierował 29-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego.
  • Trzy dni temu na autostradowej obwodnicy Krakowa kierowca samochodu osobowego uderzył w zbiornik z paliwem TIR-a - doszło do rozszczelnienia i 200 litrów oleju napędowego znalazło się na jezdni.

Takie przykłady można mnożyć. Jak zwraca uwagę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad do najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych należą: niedostosowanie prędkości do panujących warunków (atmosferycznych i drogowych), nieuwaga (np. korzystanie z telefonu podczas jazdy) oraz brak zachowanej odległości pomiędzy pojazdami. I publikuje - ku przestrodze - film z nagrań z monitoringu na których zarejestrowano wypadki i kolizje, do których doszło na autostradach i drogach ekspresowych. Warto go obejrzeć i pamiętać, że bezpieczeństwo na drodze zależy w głównej mierze od nas samych - kierowców.

Do najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych należą: niedostosowanie prędkości do panujących warunków (atmosferycznych 🌧 i drogowych 🛣), nieuwaga (np. korzystanie z telefonu 📱 podczas jazdy) oraz brak zachowanej odległości pomiędzy pojazdami 🚗🚗. Pamiętajcie, że bezpieczeństwo na drodze zależy w głównej mierze od samych kierowców ❗ #BezpieczniNaDrodze

Opublikowany przez Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad [GDDKiA] Poniedziałek, 9 stycznia 2023

Małopolska - najnowsze informacje