czwartek, 8 kwietnia 2021 19:03

"Tam gdzie Cyganie mieszkali z tabunami powstaną piękne budynki" - przedstawiciel Angel Green broni się przed zarzutami o zablokowanie lądowiska w szpitalu

Autor Marzena Gitler
"Tam gdzie Cyganie mieszkali z tabunami powstaną piękne budynki" - przedstawiciel Angel Green broni się przed zarzutami o zablokowanie lądowiska w szpitalu

- Na terenie krzewów i chwastów, tam gdzie Cyganie mieszkali z tabunami w najbliższym czasie powstaną piękne budynki - mówił mec. Ryszard Kryj-Radziszewski, pełnomocnik inwestora apartamentowca, którego budowa zablokowała lądowisko śmigłowców LPR w szpitalu Narutowicza.

Na dzisiejszej konferencji zorganizowanej przez dyrekcję Szpitala Miejskiego Specjalistycznego im. G. Narutowicza w Krakowie pojawił się przedstawiciel dewelopera, którego inwestycja sąsiaduje z placówką, a postawiony 30 marca dźwig uniemożliwił korzystanie z lądowiska. Jak przekonywał mec. Ryszard Kryj-Radziszewski, pełnomocnik Angel Green nie chodzi tu jednak o pieniądze, ale o inwestycję która służy dobru miasta.

- Deweloper nie jest instytucją, która tylko widzi pieniądze, jak to pani dyrektor powiedziała. Działa też na rzecz Krakowa. Można zobaczyć wiele ważnych inwestycji. One podnoszą świetność Krakowa - mówił mecenas.

Najbardziej jednak zaskoczyła dziennikarzy jego opinia o Romach, których dawne siedziby mają być synonimem nędzy i ubóstwa i przeciwieństwem nowoczesnego apartamentowca Angel Green.  

- Możecie państwo zobaczyć projekt. Na terenie krzewów i chwastów, tam gdzie Cyganie mieszkali z tabunami w najbliższym czasie powstaną piękne budynki - mówił mec. Ryszard Kryj-Radziszewski, pełnomocnik inwestora.

Mecenas odnosił się do zarzutów dyrekcji szpitala o rozpowszechnianie przez dewelopera nieprawdziwych informacji na temat sytuacji prawnej inwestycji, której budowa doprowadziła do całkowitego zablokowania dostępu do lądowiska Szpitala im. Narutowicza w Krakowie. Ostatnio wojewoda małopolski wydał decyzję o rozebraniu postawionego na działce wysokiego dźwigu, który zablokował dostęp dla śmigłowców LPR. O sprawie pisaliśmy tu:

Kraków. Apartomentowiec przy szpitalu uniemożliwi korzystanie z lądowiska helikopterów
Miasto zgodziło się na budowę bloku na obecnej trasie podejścia do lądowiska dla śmigłowców Szpitala Miejskiego Specjalistycznego im. Gabriela Narutowicza w Krakowie. Interpalację w tej sprawie złożył radny Bolesław Kosior.

i tu:

Kraków. “Krytyczne zagrożenie”. Dźwig uniemożliwiał lądowanie śmigłowców LPR
Powiatowy Inspektor Budowlany wydał postanowienie wstrzymujące prowadzenie robót budowlanych i nakazujące demontaż dźwigu, który uniemożliwiał funkcjonowanie lądowiska przy Szpitalu Narutowicza.

O wczorajszej konferencji w Szpitalu Narutowicza i stanowisku dyrekcji na temat działań dewelopera przeczytasz tu (wideo):

Kraków. Deweloper zablokował szpitalne lądowisko w czasie szczytu trzeciej fali. Co na to szpital?
Wiadomości Kraków. Z powodu dźwigu od 30 marca nie funkcjonuje lądowisko przy szpitalu im. Narutowicza w Krakowie. Dyrekcja szpitala we czwartek spotkała się dziennikarzami.
Kraków

Kraków - najnowsze informacje