sobota, 2 lipca 2022 09:00

Tarnów. Agresywne zwierzę zaatakowało ludzi! Kobieta trafiła do szpitala

Autor Katarzyna Jamróz
Tarnów. Agresywne zwierzę zaatakowało ludzi! Kobieta trafiła do szpitala

Mieszkańcy Tarnowa przeżyli chwilę grozy. W czwartek (30 czerwca) w godzinach porannych na ulicy Orkana, niedaleko sklepu z alkoholem, agresywna kuna zaatakowała ludzi. Najpierw pogryzła wysiadającą z autobusu kobietę a później mężczyznę, który kosił trawę.

Pogryziona kobieta z ranami szyi, ręki i nogi trafiła do szpitala. Drugą ofiarą dzikiego zwierzęcia był koszący trawę mężczyzna. Agresywną kunę złapali strażnicy miejscy, po czym przekazano ją do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Tarnowie. Laboratorium medycznemu w Krakowie zlecono przeprowadzenie badań i sprawdzenie czy kuna jest chora na wściekliznę.

– To nietypowa interwencja i zaskoczenie dla wszystkich. Kuna jest zwierzęciem raczej nocnym, płochliwym i unika kontaktu z człowiekiem. Ta według relacji mieszkańców była agresywna i to wzbudziło nasz niepokój i podejrzenie, że może być wściekła

– powiedział Robert Żurek, naczelnik Oddziału Patrolowo-Interwencyjnego Straży Miejskiej w Tarnowie, cytowany przez portal Tarnów Nasze Miasto.

Po przeprowadzeniu badań na szczęście okazało się, że kuna nie była chora na wściekliznę.

Straż miejska apeluje do tarnowian o zachowanie szczególnej czujności w miejscach, gdzie może dochodzić do spotkania z dzikimi zwierzętami. W takich sytuacjach należy zachować ostrożność i nie szukać z nim kontaktu.

Fot. Ilustracyjne/Pixabay

Tarnów - najnowsze informacje