poniedziałek, 3 sierpnia 2020 11:52

Tarnów: Czarny weekend w powiecie. W sobotnich wypadkach zginęły dwie osoby

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów: Czarny weekend w powiecie. W sobotnich wypadkach zginęły dwie osoby

W powiecie tarnowskim, tylko w sobotę, doszło do dwóch, tragicznych w skutkach wypadków. W zdarzeniach, które miały miejsce w Tarnowie i Olszowej śmierć poniosły dwie osoby.

Był to najtragiczniejszy okres w historii garnizonu tarnowskiego. W ciągu zaledwie czterech dni w wypadkach zginęło 5 osób. Cztery ofiary związane z ruchem drogowym; jedna w Wojniczu, dwie w Wietrzychowicach oraz jedna w Tarnowie. Piąta ofiara to mężczyzna z Olszowej – informuje rzecznik prasowy tarnowskiej policji, asp. sztab. Paweł Klimek.

Tragicznie weekend rozpoczął się na ulicy abp. J. Ablewicza, gdzie autobus miejski potrącił cyklistę. 66-letni mężczyzna stracił panowanie nad jednośladem i przewrócił się na ulicę, uderzając głową w betonowy chodnik. Poniósł śmierć na miejscu. Autobusem kierowała 41-letnia mieszkanka Tarnowa. W chwili wypadku była trzeźwa.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci zebrali materiał dowodowy, które pozwoli określić przyczyny tego wypadku.

Kilka godzin później służby ratownicze otrzymały kolejne zgłoszenie. Podczas wykonywania prac polowych ciągnik rolniczy przewrócił się i przygniótł kierującego nim mężczyznę. 63-letni mieszkaniec Olszowej zwoził do stodoły bale słomy. Podczas wjazdu na wzniesienie z niewyjaśnionych dotąd przyczyn ciągnik wraz z przyczepą przewrócił się, przygniatając mężczyznę. Rodzina, przy pomocy siłowników wydostała 63-latka spod pojazdu, jednak w wyniku poniesionych obrażeń wewnętrznych mężczyzna zmarł.

Policja apeluje o rozwagę i bezwzględne stosowanie zasad ograniczonego zaufania.

Info/fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje