poniedziałek, 12 kwietnia 2021 13:51

Tarnów. Do szczepienia dowiozą … autobusy

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Do szczepienia dowiozą … autobusy

Dwie dodatkowe linie autobusowe dowiozą i odwiozą tarnowian na szczepienia pod halę przy ul. Gumniskiej. 19 kwietnia rusza tam masowy punkt szczepień przeciw Covid-19.

Bezpośrednio pod niedawno odnowioną halę widowiskowo-sportową będą podjeżdżać dwie nowe linie o numerze 121 i 122. - To znacznie ułatwi dostęp do punktu szczepień tym mieszkańcom Tarnowa, którzy nie poruszają się samochodem - tłumaczy samorząd.

Nowe autobusy będą kursować co czterdzieści pięć minut od poniedziałku do niedzieli. Linia nr 121 będzie miała swój początek na pętli na osiedlu Jasna II. Później przejedzie przez ulicę Wojska Polskiego, Starodąbrowską, Słoneczną, Lwowską i Mostową. Linia nr 122 rozpocznie kurs spod Parku Wodnego i przejedzie przez ulicę Piłsudskiego, Romanowicza, Klikowską, Solidarności, Mickiewicza, Starodąbrowską oraz Mostową. Autobusy obydwu linii zatrzymają się pod hala przy ul. Gumniskiej. Powrót odbędzie się tymi samymi trasami.

Dodatkowo linia nr 9 zmieni nieco kurs i na trasie z Mościc będzie podjeżdżać pod Arenę Jaskółka Tarnów, czyli drugi w mieście masowy punkt szczepień, prowadzony przez Szpital im. św. Łukasza.

Samorząd Tarnowa też będzie szczepić
W związku ze zmienionymi zasadami szczepień przeciwko COVID-19, które umożliwiają samorządom włączenie się do tych działań, prezydent Tarnowa rozpoczął prace nad uruchomieniem kolejnych punktów szczepień w mieście. Zajęcie się sprawą polecił dwóm spółkom.
koronawirus najnowsze informacje

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje