środa, 14 października 2020 07:07

Tarnów: Koronawirus w parafii bł. Karoliny. Zakażony proboszcz

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów: Koronawirus w parafii bł. Karoliny. Zakażony proboszcz

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u ks. Stanisława Dutki, proboszcza parafii bł. Karoliny w Tarnowie. Większość księży skierowanych zostało na kwarantannę. Osoby, które przyjęły Komunię Św. z rąk proboszcza proszone są o monitorowanie stanu zdrowia.

W związku z zachorowaniem na COVID-19 proboszcza parafii bł. Karoliny w Tarnowie, Sanepid podjął decyzję o kwarantannie większości księży mieszkających na plebanii. Sytuacja ma utrzymać się do wtorku 20 października 2020 r.

-Do tego czasu w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godzinie 6:30 i 7:30. Zamówione intencje Mszy św. porannych odprawiane będą w kaplicy domowej, z wyjątkiem niedzieli. Msze św. o godzinie 18.00 i nabożeństwa odprawiane będą zgodnie z planem, z wyjątkiem zaplanowanego na piątek na godz. 20.00 nabożeństwa uwielbienia. Odbędzie się ono w innym terminie – informuje parafia.

Do odwołania zawieszone zostały także spotkania wszystkich grup duszpasterskich. Nieczynna będzie również kancelaria parafialna.

Dodatkowo, wszystkie osoby, które w ostatnich dniach przyjmowały Komunię św. z rąk proboszcza parafii proszone są o monitorowanie stanu swego zdrowia.

fot. Parafia Rzymskokatolicka Bł. Karoliny Kózka w Tarnowie

Tarnów - najnowsze informacje