poniedziałek, 3 sierpnia 2020 10:30

Tarnów: Kwarantanna wśród policjantów po wykryciu koronawirusa u jednego z funkcjonariuszy

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów: Kwarantanna wśród policjantów po wykryciu koronawirusa u jednego z funkcjonariuszy

Prezydent miasta, Roman Ciepiela, poinformował wczoraj o zakażeniu koronawirusem u jednego z tarnowskich policjantów. Sanepid zdecydował o wysłaniu na kwarantannę kolejnych funkcjonariuszy.

39-letni policjant z Tarnowa koronawirusem zaraził się prawdopodobnie w kręgu rodzinnym. Chora na COVID-19 jest także jego żona.

Tarnów: Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. Prezydent miasta apeluje do mieszkańców
Prezydent miasta Tarnowa, Roman Ciepiela, poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Chodzi o 39-letniego policjanta i jego żonę. > Osoba , która przekonywała, że w lipcu będzie osłabienie epidemii lepiej, żeby już nie wypo…

Na kwarantannę wysłanych zostało 16 policjantów, którzy mieli bezpośredni kontakt z zakażonym. 6 kolejnych zostało odsuniętych od służby. Podlegają nadzorowi epidemiologicznemu.

Obecna sytuacja nie paraliżuje w żaden sposób funkcjonowania komisariatu. Na 150 pracujących funkcjonariuszy tylko 23 nie jest obecnych aktualnie w pracy – informuje rzecznik tarnowskiej policji, asp. sztab. Paweł Klimek.

W tarnowskich komendach i komisariatach wprowadzono większy reżim sanitarny. Zarówno funkcjonariusze, jak i wszystkie osoby wchodzące do budynku mają obowiązek dezynfekcji rąk i stosowania maseczek ochronnych. Policjanci będą pracować dwuzmianowo.

fot. ilustracyjne

Tarnów - najnowsze informacje