poniedziałek, 19 kwietnia 2021 07:26

Tarnów. Miejski Punkt Szczepień gotowy. Kiedy rozpocznie szczepienia?

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Miejski Punkt Szczepień gotowy. Kiedy rozpocznie szczepienia?

Samorząd Tarnowa rozpoczął prace nad uruchomieniem Miejskiego Punktu Szczepień Powszechnych, który prowadzą dwie miejskie spółki: Mościckie Centrum Medyczne i Zespół Przychodni Specjalistycznych we współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa. Punkt jest już gotowy, może przyjmować pacjentów. Miasto czeka na rządowe decyzje o rozpoczęciu szczepień.

Miejski Punkt Szczepień Powszechnych mieści się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Gumniskiej. Został już odebrany przez służby sanitarno-epidemiologiczne, które orzekły, iż spełnia wszystkie wymogi i wytyczne. Punkt został również zatwierdzony przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

- To była naprawdę duża mobilizacja wszystkich instytucji i osób zaangażowanych w tworzenie miejskiego punktu szczepień – mówi prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela. – Podołaliśmy wszystkim wyzwaniom logistycznym, punkt jest w pełni wyposażony, skomputeryzowany, jest bardzo czytelnie oznakowany, w gotowości jest personel medyczny i specjalnie przeszkolony personel pomocniczy. Praktycznie w każdej chwili możemy zacząć szczepić. Obecnie czekamy na decyzję władz, od której zależy, kiedy rozpoczniemy działalność.

Aby ułatwić pacjentom dojazd do punktu od razu po rozpoczęciu działalności wystartują dwie specjalne linie autobusowe.

Tarnów. Do szczepienia dowiozą … autobusy
Dwie dodatkowe linie autobusowe dowiozą i odwiozą tarnowian na szczepienia pod halę przy ul. Gumniskiej. 19 kwietnia rusza tam masowy punkt szczepień przeciw Covid-19.
koronawirus najnowsze informacje

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje