poniedziałek, 27 stycznia 2020 14:39

Tarnów. Nagroda dla duszpasterza internowanych

Autor Marzena Gitler
Tarnów. Nagroda dla duszpasterza internowanych

Ks. dr hab. Michał Bednarz z diecezji tarnowskiej otrzymał medal „W Służbie Bogu i Ojczyźnie”. Odznaczenie nadane przez Powiat Tranowski otrzymał podczas noworocznego spotkania osób internowanych i prześladowanych w latach 1981-1989 oraz środowiska tarnowskiej „Solidarności”, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Tarnowie.

Ks. Michał Bednarz to opiekun internowanych w stanie wojennym. W trudnych chwilach udzielał działaczom tarnowskiego podziemia antykomunistycznego nie tylko wsparcia kapłańskiego i duchowego, ale także świadczył konkretną pomoc materialną. Medalem „W Służbie Bogu i Ojczyźnie” samorząd Powiatu Tarnowskiego honoruje osoby, które zasłużyły się w działaniach na rzecz niepodległości Polski, pracy na rzecz środowiska kombatanckiego, bądź w propagowaniu wartości patriotycznych i chrześcijańskich.

W noworocznym spotkaniu represjonowanych i środowiska dawnej tarnowskiej „Solidarności” wzięli udział: senator Kazimierz Wiatr, posłowie: Anna Pieczarka i Wiesław Krajewski, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego, a jednocześnie Przewodniczący Zarządu Regionu Małopolska NSZZ „S” Wojciech Grzeszek oraz Prezes Zakładów Mechanicznych w Tarnowie Henryk Łabędź.

inf. i foto: UMWM, Powiat Tarnowski

Tarnów - najnowsze informacje