czwartek, 28 stycznia 2021 15:03

Tarnów. Pijany kierowca utknął w zaspie. Zatrzymał go przechodzący obok policjant

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Pijany kierowca utknął w zaspie. Zatrzymał go przechodzący obok policjant

Policjant w czasie wolnym od służby pomógł kierowcy, którego samochód utknął w śnieżnej zaspie. Dalej jednak nie pojechał...

Jeden z tarnowskich policjantów, przechodząc w dniu wolnym od służby w pobliżu terenu aeroklubu w Tarnowie zobaczył kierowcę, który z powodu sporych opadów śniegu nie mógł wjechać na jezdnię z pobocza. Mundurowy, jak ma to w zwyczaju, zareagował i pomógł, wypychając samochód z zaspy. I właściwie na tym można by skończyć, gdyby nie fakt, że kiedy kierowca zbliżył się do policjanta okazało się, że ... nie jest trzeźwy.

- Silny zapach alkoholu i plączący się język nie pozostawiał wątpliwości co do stanu właściciela Mini. W tej sytuacji mundurowemu nie pozostało nic innego, jak tylko przedstawić się i uniemożliwić jazdę pijanemu. Wyciągnął kluczyki ze stacyjki i wezwał na miejsce policyjny patrol, a do czasu jego przyjazdu „miał oko” na mężczyznę, który próbował ucieczki - tłumaczy rzecznik prasowy tarnowskiej policji, asp. sztab. Paweł Klimek.

Tarnów. Zmiany w trasie miejskich autobusów. Sprawdź, jak teraz będą kursować
Od 1 lutego autobusy trzech linii będą kursować według nowego rozkładu jazdy. Mowa o liniach 5, 6 i 31. Zmiany w przypadku linii 5 i 6 dotyczą dni roboczych. - Kurs wykonywany na „6”o godz. 6:35 z ul. Pułaskiego, od najbliższego poniedziałku będzie wykonywany jako kurs na „5” o godz. 6:30, również…

Na widok mundurowych właściciel auta stał się mocno nerwowy. Na ich prośbę tarnowianin wydmuchał prawie 2 promile alkoholu.

Nieodpowiedzialnego kierowcę czeka sprawa w sądzie, perspektywa do 2 lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Już teraz stracił prawo jazdy.

fot. ilustracyjne/pixabay

Tarnów - najnowsze informacje