środa, 10 marca 2021 11:36

Tarnów. Pijany wjechał w przystanek i uciekł. Co go zdradziło?

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Pijany wjechał w przystanek i uciekł. Co go zdradziło?

Do zdarzenia doszło w niedzielny poranek, w podtarnowskiej wsi Biała. Prowadzący samochód uszkodził ogrodzenie posesji, wjechał w sąsiadujący z nim przystanek autobusowy, a po wszystkim, jak gdyby nic się nie stało, odjechał… Na szczęście na przystanku nie było ludzi.

- Kierowca pozostawił po sobie cenną wskazówkę, na którą natknęli się policjanci drogówki, jak tylko dotarli na miejsce. Dzięki znalezionej „wizytówce” - tablicy rejestracyjnej, szybko udało się ustalić markę pojazdu i jego właściciela - tłumaczy asp. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Ale jak się okazało, to nie on w chwili feralnego zdarzenia siedział za kierownicą seata. Kierowcą okazał się jego syn.

- Policjanci podczas penetracji terenu, w Tarnowie na ulicy Klikowskiej dostrzegli 21-latka, który na sygnał mundurowych grzecznie zatrzymał samochód. Badanie mieszkańca powiatu tarnowskiego dało odpowiedź na pytanie, dlaczego „zaparkował”  pojazd na  przystanku w Białej, a potem zdecydował się na ucieczkę - dodaje rzecznik.

Patronkami tarnowskich ulic będą tylko kobiety?
W Tarnowie obchodzony jest “Rok Kobiet”. To właśnie w związku z tym wydarzeniem, tarnowscy radni rozpoczęli procedurę nadawania nazw nowym ulicom w mieście. Czy patronkami wszystkich będą kobiety? Pomysłów jest wiele.

Mężczyzna wydmuchał 1,9 promila alkoholu. Teraz już nigdzie nie ucieknie, bo mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Ale to tak naprawdę dopiero początek jego kłopotów. Grozi mu proces i do dwóch lat więzienia.

fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje