wtorek, 13 sierpnia 2019 12:03

Tarnów: Pobiegli ku czci św. Maksymiliana

Autor Marzena Gitler
Tarnów: Pobiegli ku czci św. Maksymiliana

Anna Pieczarka z zarządu województwa uczestniczyła w pikniku rodzinnym z okazji 25-lecia Rady Osiedla Koszyce. Wręczyła podczas niego nagrody i upominki najmłodszym uczestnikom IV Biegu Kolbiańskiego „Dar Życia”, który w tym dniu odbył się na trasie prowadzącej przez tarnowskie osiedle oraz sąsiednie Koszyce Wielkie.

Zorganizowany po raz czwarty Bieg Kolbiański miał w szczególny sposób podkreślać wartości ludzkie oraz dar życia. Przypominać sens gestu św. Maksymiliana Marii Kolbego – ofiarowania czegoś drugiemu człowiekowi.

- Świadectwo czynu Maksymiliana Kolbego warte jest przypominania szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy przeprowadzany jest tak zmasowany atak na naszą wiarę chrześcijańską, a przez niektóre środowiska propagowana jest cywilizacja śmierci. On bronił ludzkiego życia, nawet kosztem własnego. Pokazał, że prawdziwe bogactwo to nie pieniądze, ale szczęście drugiego człowieka. I że w niektórych przypadkach warto być maksymalistą, a nie minimalistą - mówiła Anna Pieczarka z zarządu województwa.

Podczas pikniku przewodniczący Rady Osiedla Koszyce Tadeusz Mazur wraz z Anna Pieczarką przekazali podziękowania osobom, które w ostatnich 25-latach pracowali na rzecz rozwoju osiedla, w tym wieloletniemu proboszczowi parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Koszycach Wielkich ks. Kazimierzowi Bonarkowi.

Warto przypomnieć, że 14 sierpnia przypada 78. rocznica śmierci polskiego męczennika, który od 29 lipca 1941 roku przebywał w bunkrze nr 11 niemieckiego obozu Auschwitz w Oświęcimiu, dobrowolnie ofiarowując się na śmierć głodową za innego więźnia - Franciszka Gajowniczka. Ostatecznie franciszkanin, który umacniał umiarajacych w męczarniach rodaków, został dobity zastrzykiem z fenolu.

inf. i foto: UMWM

Tarnów - najnowsze informacje