sobota, 30 maja 2020 11:23

Tarnów. Seanse jak w amerykańskim kinie

Autor Marzena Gitler
Tarnów. Seanse jak w amerykańskim kinie

Już w środę 10 czerwca i w czwartek 11 czerwca, na parkingu przy Arenie Jaskółka Tarnów odbędą się pierwsze w Tarnowie seanse w kinie samochodowym.

Każdego wieczoru zostaną wyświetlone dwa filmy - na seansach o godz. 20.45 oraz 23.30 – na które bilety zakupić będzie można poprzez specjalnie stworzoną platformę sprzedażową www.odjazdowekino.pl.

– Będzie to okazja do wyrwania się z czterech ścian i poczucia odrobiny normalności w obecnej sytuacji. Informacje dotyczące filmów, które będzie można zobaczyć, przekażemy w najbliższym czasie – mówi dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Tarnowa, Marcin Sobczyk. Prócz kinowych hitów, organizatorzy zapewnią kinomanom dostęp do przekąsek, m.in. do popcornu.

Ze względów bezpieczeństwa liczba miejsc ograniczona jest do 100 samochodów. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, do udziału w pokazach w kinach samochodowych dopuszczone są tylko samochody osobowe, a liczba osób w pojeździe nie może być większa niż połowa miejsc siedzących. Osoby nie mieszkające wspólnie są przy tym zobowiązane do zakrycia ust i nosa.

Podczas inauguracyjnego seansu, w środę o godz. 20.45, kinomani zobaczyć będą mogli opowieść o grupie magików, która na wyżyny wzniosła sztukę iluzji, czyli amerykański film „Iluzja 2” w reżyserii Jon M. Chu.

Tego samego dnia o godz. 23.30 wyświetlony zostanie amerykański dramat biograficzny w reżyserii Martina Scorsese, „Wilk z Wall Street”. Jego scenariusz oparto na wspomnieniach zarabiającego tysiące dolarów na minutę, Jordana Belforta, który oszukując klientów na korzyść własnej firmy wspiął się na szczyt. W roli tytułowej Leonardo DiCaprio.

Podczas pierwszego, rozpoczynającego się o godz. 20.45, czwartkowego seansu zobaczyć będzie można amerykański komediodramat muzyczny „La La Land”. Produkcja ta nagrodzona została sześcioma Oscarami, m.in. za najlepszą reżyserię (Damian Chazelle), dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej (Emma Stone) oraz za najlepszą muzykę.

W nocy z czwartku na piątek, tarnowscy kinomani będą mogli natomiast obejrzeć amerykańsko-brytyjsko-francusko-filipiński obraz „Need for Speed” w reżyserii Scotta Waugha. Jest to historia kierowcy rajdowego, który wychodzi z więzienia po odsiedzeniu kary za przestępstwo, w które wrobił go dawny wspólnik i szukając okazji do zemsty zgłasza akces do nielegalnych, ekstremalnych wyścigów ulicznych. Początek seansu o godz. 23.30.

Za część organizacyjną seansów odpowiada BT Events Meetings & Incentive, partnerem jest Urząd Miasta Tarnowa.

Inf. UM Tarnowa

Tarnów - najnowsze informacje