niedziela, 8 listopada 2020 16:05

Tarnów: Święto Niepodległości z okrojonym programem

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów: Święto Niepodległości z okrojonym programem

Tegoroczne Święto Niepodległości mieszkańcy Tarnowa będą obchodzić bardzo skromnie.  Nie będzie śpiewania pod teatrem im. Ludwika Solskiego, a wszystkie wydarzenia, które organizowała co roku Rada Osiedla Mościce, jak inscenizacje historyczne czy uroczystości przy cmentarzu, także nie dojdą do skutku.

W środę, 11 listopada, w Tarnowie o godzinie 15 w bazylice katedralnej odbędzie się uroczysta msza święta, następnie władze miasta złożą symboliczne kwiaty i znicze pod Grobem Nieznanego Żołnierza.

Przy ul. Krakowskiej i Mickiewicza zostały rozwieszone patriotyczne iluminacje. Miasto zachęca też mieszkańców, by w dniu 11 listopada zawiesili w swoich domach i na samochodach biało-czerwone flagi.

Dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości, 10 i 11 listopada Centrum Sztuki Mościce po zmroku zostanie podświetlone na biało-czerwono. Zamiast zaplanowanego koncertu patriotycznego z publicznością, posłuchać go będzie można w formie online. Koncert Smyczkowy Filharmonii Krakowskiej zostanie wyemitowany na stronie internetowej CSM.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje