sobota, 17 lipca 2021 08:01

Tarnów. Szczepienia możliwe także w aptekach

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Szczepienia możliwe także w aptekach

Dwie tarnowskie apteki znalazły się na liście punktów szczepień. Tarnowianie, chcący się zaszczepić przeciw COVID-19 będą mogli to zrobić w aptece „Euromedycyna” na ulicy Długiej 19 i w aptece „Niskie Ceny”, znajdującej się na ulicy Czerwonych Klonów 4. Szczepienia będą wykonywane od najbliższego poniedziałku, 19 lipca, w godzinach pracy aptek.

Placówki farmaceutyczne będą wykorzystywać preparaty jednodawkowe Janssen, firmy Johnsson&Johnsson. Pierwsze szczepienia zostały zaplanowano na poniedziałek. W obu aptekach przygotowane zostały pomieszczenia, w których przeszkoleni pracownicy będą szczepić zgłaszające się osoby. Wydzielone zostaną ponadto poczekalnie oraz pokoje, w których pacjenci odczekają 15 minut, zalecanych po przyjęciu zastrzyku. W specjalnym szkoleniu wzięło udział 4 pracowników obu aptek.

Do zaszczepienia w aptece niezbędne jest e-skierowanie. Na szczepienie przez farmaceutę będzie można zarejestrować się przez elektroniczny system e-rejestracja na stronie pacjent.gov.pl, telefonicznie lub w samym aptecznym punkcie szczepień. Kwalifikacji zaszczepienia dokonuje również farmaceuta, który posiada uprawnienia do kwalifikacji lub do wykonywania szczepień ochronnych przeciwko COVID-19.

koronawirus najnowsze informacje

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje