piątek, 10 grudnia 2021 08:11

Tarnów. Włamał się do kościelnej skarbony. A tam ... zaskoczenie

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Włamał się do kościelnej skarbony. A tam ... zaskoczenie

47-letni mężczyzna włamał się do kościelnej skarbony i próbował ukraść pieniądze. Został nakryty na gorącym uczynku przez jednego z wiernych i przekazany policjantom. Włamywaczowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali we wtorek kościelnego włamywacza. 47-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego próbował ukraść pieniądze ze skarbony w Kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Lwowskiej. Aby dostać się do gotówki wyłamał szufladę skarbony i wyciągnął koszyk na pieniądze, ale ku jego zdziwieniu ... nie znalazł tam ani grosza.

- Miał sporego pecha, bo dzień wcześniej skarbona została opróżniona, zaś jego wyczyn obserwował jeden z wiernych, który natychmiast powiadomił księdza. Nakryty na gorącym uczynku rabuś został ujęty przez plebana i kościelnego, po czym przekazany policjantom - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Zatrzymany 47-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, za który grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Do wszystkiego się przyznał. Wyjaśnił, że do sięgnięcia po kościelne mienie skłoniła go pilna potrzeba gotówki.

fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje