poniedziałek, 17 lutego 2020 09:31

Tarnów. Wyjątkowy sukces zbiórki na rzecz córeczki policjanta

Autor Marzena Gitler
Tarnów. Wyjątkowy sukces zbiórki na rzecz córeczki policjanta

Podsumowano wyniki zbiórki na rzecz Julki Więcek, która towarzyszyła IV turniejowi tarnowskich policjantów. Zebrana suma jest imponująca!

13 lutego w siedzibie Polskiego Czerwonego Krzyża w Tarnowie w obecności jego pracowników, a także przedstawicieli ZT NSZZP przy KMP w Tarnowie, prezesa Klubu HDK PCK przy KMP w Tarnowie i oczywiście taty Julki – Mariusza Więcka, przeliczono zebrane pieniądze. Wszystkich zaskoczyła zebrana kwota. Tym razem ludzie dobrego serca, którym nie jest obojętny los Julki przyczynili się do zebrania kwoty 22.817,45, w tym 15.200 z samej licytacji. Została ona przekazana Mariuszowi Więckowi na leczenie, opiekę i rehabilitację córki.

Zbiórkę przeprowadzono podczas rozgranego 9 lutego w hali sportowej Arena Jaskółka w Tarnowie Mościcach Turnieju piłki nożnej halowej o Puchar Przewodniczącego ZT NSZZ Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Była to już IV edycję turnieju, który został objęty honorowym patronatem przez Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie insp. Mariusza Dymurę. Wzięło w nim udział 10 reprezentacji komend policji z województwa małopolskiego. Swoje drużyny wystawiły: KMP Tarnów, KMP Kraków, KMP Nowy Sącz, KPP Oświęcim, KPP Bochnia, KPP Brzesko, OPP Kraków, KPP Sucha Beskidzka Wydział Konwojowy KWP w Krakowie oraz KPP Kraków.

Zaciętą rywalizację wygrała drużyna KMP Nowy Sącz, na drugim miejscu uplasowali się policjanci z tarnowskiego garnizonu, a trzecie miejsce wywalczyła reprezentacja KPP Kraków.

Tym razem policjanci i pracownicy cywilni garnizonu małopolskiego zjednoczyli siły, aby ich sportowa rywalizacja przyniosła pomoc chorej Julce – córce tarnowskiego policjanta. Dziewczynka urodziła się z wieloma wadami wrodzonymi i wymaga stałej, kosztownej opieki i rehabilitacji.

Turniej w związku z charytatywną zbiórką pieniędzy współorganizował Polski Czerwony Krzyż – Oddział Rejonowy w Tarnowie w ramach akcji pn. „Polski Czerwony Krzyż dla potrzebujących – godne dzieciństwo” Zarządu Głównego PCK. Oprócz tego partnerami projektu były lokalne samorządy, a wsparcia i pomocy udzielili Prezydent Miasta Tarnowa Roman Ciepiela, a także lokalne firmy i przedsiębiorstwa. Ideę sportowej rywalizacji połączonej z niesieniem pomocy małej Julce Więcek rozpowszechnili lokalni patroni medialni.

Julka cały czas potrzebuje wsparcia. Każdy, kto zechce pomóc, może przekazać 1%podatku wpisują w zeznanie podatkowe nr KRS 0000037904, podając w informacji uzupełniającej 32427 Więcek Julia.

inf. i foto: KWP w Krakowie

Tarnów - najnowsze informacje