sobota, 11 grudnia 2021 14:00

Tarnów zamienia się w Betlejem. „Wszystko po to, by opowiedzieć historię Bożego Narodzenia”

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów zamienia się w Betlejem. „Wszystko po to, by opowiedzieć historię Bożego Narodzenia”

Na Placu Katedralnym będzie można zobaczyć Misterium Bożonarodzeniowe. Powstaje właśnie scenografia do tego wydarzenia. Misterium zaplanowano 25, 26 grudnia oraz 1 i 6 stycznia o godz. 16:30.

Oprócz szopy, w której urodził się Jezus, na Placu Katedralnym pojawi się domek Maryi, domek piekarza i karczma. „Wszystko po to, aby opowiedzieć przy pomocy słów, muzyki i obrazu historię Bożego Narodzenia” – można przeczytać na oficjalnej stronie Diecezji Tarnowskiej.

Ostatnia szansa, by obejrzeć misterium będzie 6 stycznia w święto Trzech Króli. Wcześniej zaplanowano Orszak Trzech Króli. Uczestnicy wyruszą z katedry po mszy św. o godz. 12, przejdą ulicami starówki (Rynek, ul. Wekslarska, Brama Pilzneńska, Wałowa, Targowa, Bernardyńska). Orszak zakończy swoją trasę w ogrodach ojców Bernardynów.

„Wyrażam nadzieję, że przez to misterium i szopkę na Placu Katedralnym mieszkańcy Tarnowa, ale i goście, którzy w czasie świat będą odwiedzali nasze miasto, głębiej przeżyją tę wielką tajemnicę naszej wiary: "Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego dał, aby każdy kto w niego wierzy nie umarł, ale miał życie wieczne". W dzisiejszych niespokojnych czasach bardzo potrzebujemy takiego przypomnienia. I wybrania się - jak pasterze - do Betlejem, aby zobaczyć Nowonarodzonego” – podkreśla ks. Adam Nita, proboszcz parafii katedralnej w Tarnowie, na stronie Diecezji Tarnowskiej.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje