piątek, 14 sierpnia 2020 10:56

Tarnów: Zmarła zakażona koronawirusem mieszkanka DPSu w Sieradzy

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów: Zmarła zakażona koronawirusem mieszkanka DPSu w Sieradzy

Koronawirus w Domu Pomocy Społecznej w Sieradzy nie odpuszcza. Starosta tarnowski poinformował, że zmarła 67-letnia pensjonariuszka DPSu. Zakażonych jest już dotąd 36 osób.

W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie zmarła 67-letnia mieszkanka powiatu tarnowskiego. Jest to jednocześnie pensjonariuszka Domu Pomocy Społecznej w Sieradzy.

-To nie jest osoba, u której jako pierwszej potwierdzono zakażenie, ale z następnych testów. Kobieta miała 67 lat i jej stan nagle się pogorszył. Była w szpitalu jednoimiennym w Krakowie. Stan osób, które przebywają w Sieradzy, gdzie jest jedno piętro wyłączone dla nich, czują się dobrze. W sumie w DPS- ie mamy dotąd zakażonych 36 osób – mówił w rozmowie z Radiem Kraków starosta tarnowski Roman Łucarz.

W krakowskim szpitalu jednoimiennym wciąż przebywa kilkanaście osób z DPSu. Wśród nich jest jedna osoba z personelu.

W środę władze powiatu tarnowskiego poinformowały w komunikacie, że Dom Pomocy Społecznej w Sieradzy zwraca się o pomoc w opiece nad mieszkańcami.

W związku z wystąpieniem zachorowań na koronawirusa wśród mieszkańców i personelu Domu Pomocy Społecznej w Sieradzy, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie, Anna Górska, zachęca do zgłaszania się chętnych do pomocy.

Potrzebne są osoby do podjęcia pracy na stanowisku pielęgniarka/opiekun.

- Apelujemy również do wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc w opiece nad mieszkańcami Domu w tym trudnym czasie - mówiła Anna Górska.

Wszyscy zainteresowani proszeni są o kontakt z Dyrektorem PCPR w Tarnowie.

DPS w Sieradzy to ośrodek przeznaczony dla kobiet przewlekle chorych psychicznie.

fot. DPS Sieradza

Tarnów - najnowsze informacje